04 Şubat 2015 16:45

Hekimlerin sorunları çığ gibi büyüyor

Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde (EAH) görevli hekimler yıllar içinde yaşadıkları hak gasplarının giderilmesi istiyor. Her geçen gün sorunlarının çığ gibi büyüdüğünü söyleyen Türk Tabipleri Birliği ve Ankara Tabip Odası (ATO) bu konuyu Sağlık Bakanlığına iletmek üzere bir imza kampanyası başlattı.

Paylaş

Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde (EAH) görevli hekimler yıllar içinde yaşadıkları hak gasplarının giderilmesi istiyor. Her geçen gün sorunlarının çığ gibi büyüdüğünü söyleyen Türk Tabipleri Birliği ve Ankara Tabip Odası (ATO) bu konuyu Sağlık Bakanlığına iletmek üzere bir imza kampanyası başlattı. Dün, Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapan hekimler imzaları Bakanlık yetkililerine ulaştırarak sorunlarının çözümünü beklediklerini dile getirdi.

Bakanlık önünde yapılan açıklamada konuşan TTB Merkez Konsey Üyesi Prof. Dr. Deniz Erdoğdu sağlığın artık niteliksiz bir hal aldığı belirtti. Asistanların iş yükünün artıp eğitim ve araştırma görevlerinin mesai saati dışına atıldığını; uzman hekimlerin çok performansa rağmen yeteri kadar kazanmadığını; doçent ve profesörlerin kadrolarının hakkaniyetli ve liyakata dayalı verilmediğini vurgulayan Erdoğdu, meslektaşlarının özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini ifade etti. Açıklama sonrası talepleri içeren dilekçeler Sağlık Bakanlığına teslim edildi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Sur Belediyesi'nde toplu sözleşme sevinci

SONRAKİ HABER

Öğrenip, güçleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa