04 Şubat 2015 14:25

Kötü performans sergileyen hakeme 6 ay men cezası

Afrika Futbol Konfederasyonundan (CAF) yapılan açıklamaya göre, CAF Hakem Komitesi, 31 Ocak’ta Ekvator Ginesi ile Tunus arasında oynanan karşılaşmada gösterdiği kötü performans ve saha içi disiplinini kaybettiği gerekçesiyle Rajindrapasard’ın 6 ay boyunca hakemlikten men edilmesine karar verdi.

Paylaş

Karşılaşma boyunca verdiği kararlar nedeniyle futbolcuların şiddetli itirazlarına maruz kalan Rajindrapasard ayrıca, CAF’ın elit hakem kategorisinden de çıkarıldı. Diğer yandan, futbolcuları karşılaşma esnasında agresif davranışlar sergilediği gerekçesiyle Tunus Futbol Federasyonuna 50 bin dolar para cezası verildi. Tunus, karşılaşmanın ardından yapılan açıklamalar nedeniyle CAF’a bir özür mektubu gönderilmediği takdirde 2017 Afrika Uluslar Kupası’ndan da men edilecek.

TARAFTARA DA CEZA

Ekvator Ginesi Futbol Federasyonu ise taraftarlarının sebep olduğu olaylar ve yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle 5 bin dolar para cezasına çarptırıldı. Rajindrapasard, 2015 Afrika Uluslar Kupası’nda Ekvator Ginesi-Tunus çeyrek finalinin son dakikasında tartışmalı bir pozisyonda Ekvator Ginesi lehine penaltı kararı vermiş, ev sahibi ülke adına penaltı atışını gole çeviren Javier Balboa, skoru 1-1’e getirerek karşılaşmayı uzatma devresine taşımıştı. Rajindrapasard’ın, uzatma devresinde yine tartışmalara neden olan bir pozisyonda Ekvator Ginesi lehine verdiği serbest vuruşu gole çeviren Balboa, takımını 2-1’lik galibiyetle yarı finale taşımıştı. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kobanê de hasar tespit çalışmaları başladı

SONRAKİ HABER

Ağrı'da 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa