04 Şubat 2015 12:26

'Devlet, Barcelona'yı bitirmek için düğmeye bastı'

Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu mahkemenin Neymar transferi için kendisini mali usulsüzlük yapıldığı gerekçesi ile çağırmasının arkasında devletin olduğunu ileri sürdü ve "Neymar transferine devlet parmağını sokmuştur" dedi.

Paylaş

Başkan Josep Maria Bartomeu, TV8 adlı Katalan televizyonda yaptığı açıklamada, Neymar'ı Real Madrid'in de transfer etmek istediğini ancak babasının ve kendisinin Barcelona'yı seçmesinden rahatsızlık duyan bu kulübün devleti arkasına alarak kendileri hakkında kara bir kampanya başlattıklarını savundu. Katalan halkına Barcelona'ya sahip çıkması çağrısı da yapan başkan Bartemeo Nou Camp Stadı'nda yapılan bazı bağımsızlık yanlısı gösterilerden Madrid yönetiminin hoşuna gitmediğini belirtti.

KATALANLARA 'SAHİP ÇIKIN ÇAĞRISI'

"Barcelona Kulübü'nü bitirmek için düğmeye bastılar" diyen ve bu suçlamaların durması için Katalan taraftarların dur demesi gerektiğine de vurgu yapan Barcelona kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, Neymar transferinin kullanıldığını, kötü birşey yapmadıklarının altını çizdi. İspanya'da hakim Pablo Ruz tarafından başlatılan soruşturma nedeni ile Barcelona Başkanı 13 Şubat tarihinde mahkemeye çıkarak kendisini savunacak. Neymar transferi daha önce de Barcelona kulübü eski başkanı Rossel'in istifasına sebep olmuştu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Knicks'e bir darbe de Celtics'ten

SONRAKİ HABER

Sivas'ta iskeleden düşen işçi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa