04 Şubat 2015 08:19

Tayvan'da uçak faciası: En az 19 ölü

TRANSASIA Havayollarına ait iç hat seferi yapan bir yolcu uçağı, Tayvan’ın başkenti Taipei’den havalandıktan kısa bir süre sonra bir köprüye çarparak Keelung nehrine düştü. Yerel medya uçaktaki 58 kişiden en az 19’unun öldüğünü duyurdu.

Paylaş

TRANSASIA Havayollarına ait iç hat seferi yapan bir yolcu uçağı, Tayvan’ın başkenti Taipei’den havalandıktan kısa bir süre sonra bir köprüye çarparak Keelung nehrine düştü. Yerel medya uçaktaki 58 kişiden en az 19’unun öldüğünü duyurdu. 

‘KÖPRÜYE ÇARPIP DÜŞTÜ’ AÇIKLAMASI

Gazetemiz baskıya girdiği saatlerde kurtarma çalışmaları sonucu 16 kişi yaralı olarak kurtarılmıştı. Uçaktaki 58 kişiden 53’ünün yolcu, 5 kişinin mürettebat olduğu belirtiliyor. Yolculardan 31’inin Çinli turistler olduğu kaydedildi.
BBC muhabiri Cindy Sui, Çinli turistlerin Tayvan’a Kinmen adaları üzerinden gidebildiklerini belirtiyor. ATR-72 tipi turbo pervaneli uçak Taipei’deki Songshan Havaalanından Kinmen adalarına gitmek üzere havalanmıştı. Tayvan Merkezi Haber Ajansı CNA’ya açıklama yapan bir hükümet yetkilisi uçağın bir köprüye çarptıktan sonra nehre düştüğünü söyledi. Bu arada yerel ETTV televizyonu da uçağın dönerken yan yatıp köprüye çarpmasını gösteren görüntüler yayımladı.

Temmuz ayında yine TransAsia Havayollarına ait bir uçak Tayvan’ın Penghu Takımadaları yakınında fırtına nedeniyle düşmüş, kazada 48 kişi hayatını kaybetmişti. 

Temmuz ayında yine TransAsia Havayolları'na ait bir uçak Tayvan'ın Penghu Takımadaları yakınında fırtına nedeniyle düşmüştü. Kötü hava şartlarının etkisiyle gerçekleşen kazada 51 kişi hayatını kaybetmişti. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ürdün iki cihatçıyı idam etti

SONRAKİ HABER

El Hol Kampı’ndaki IŞİD’liler Finlandiya’da krize neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa