03 Şubat 2015 17:23

Taşçıer: Kürt ittifakında Hüda-Par olmayacak

DDKD Genel Başkanı Taşçıer, yaklaşan seçimlere ve tartışılan 'Kürt ittifakı' konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Taşçıer, olası bir Kürt ittifakında Hüda-Par'ın olmayacağını söyledi.

Paylaş

Geçtiğimiz hafta HDP’den  bir heyet,  Devrimci Demokrat Kürt Derneği (DDKD), Azadi İnisiyatifi ve Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) ile görüşme yapmıştı.

Rûdaw’a konuşan DDKD Genel Başkanı İmam Taşçıer, oluşacak  “Kürt ittifakının” 5 milyon seçmenin oyunu alması durumunda barajı geçebileceğini söyledi. 

İttifak için tek şartlarının “herkesin kendi rengini yansıtması” olduğunu belirten Taşçıer, “HDP’li arkadaşlarlar bu konuda hemfikiriz. Herhangi bir sıkıntı yok" dedi.  
 
Yerel seçimlerde Diyarbakır’dan 34 bin 543 oy alan Hüda- Par’a teklif götürülmeyeceğini ifade eden Taşçıer, “Hüda-Par, Kürdistani bir parti değil. Onları öyle görmüyoruz. Onlar da zaten kendilerini öyle görmüyorlar” şeklinde konuştu. 

Rûdaw'a konuşan Hüda-Par Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz ise, “HDP’nin içinde yer aldığı bir ittifakta yokuz” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Benzine 14 kuruş, motorine 9 kuruş zam

SONRAKİ HABER

Ömer Çelik'ten asgari ücret açıklaması: Hiç kimsenin dediği tam olarak olmuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa