03 Şubat 2015 14:57

Tuzla'da iş cinayeti: 1 işçi hayatını kaybetti

Tuzla'da faaliyette olan Sedef Tersanesi'nde AHM Temizlik Firması'nda çalışan Haşim adındaki bir işçi 6 metre yükseklikteki havuz duvarından düşerek yaşamını yitirdi.

Paylaş

DİSK'e bağlı Limter-İş, Tuzla'da faaliyette olan Sedef Tersanesi'nde AHM Temizlik Firması'nda çalışan bir işçinin iş cinayetine kurban gittiğini açıkladı. Açıklamada, iş güvenliği yoksunluğunun işçilerin ölümüne yol açtığı belirtilerek, Sedef Tersanesi'nde "iş kazası" adı altında bugüne kadar birçok işçinin iş cinayetine kurban gittiği ifade edildi.

Açıklamada, bu işçilerden birinin de bu sabah saat 08.00 sıralarında Urfa doğumlu Haşim (18) isminde bir işçinin 6 metre yükseklikteki havuz duvarından havuza düşerek yaşamını yitirdiği dile getirildi. Patronların gerekli iş ve işçi güvenliği tedbirlerini almadıkça işçi cinayetlerinin önünün alınamayacağının kaydedildiği açıklamada, "Her işçi ölümünden patronlar sorumludur. İşçi öldürmekten, ölüme sebebiyet verilmesinden yargılanmalıdır. İşçi ölümlerinden patronlar kadar Çalışma Bakanlığı, Bölge Çalışma Müdürlüğü de gerekli denetimleri yapmadığından, yaptırımları uygulamadığından sorumludur" ifadeleri kullanıldı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Şengal'de 2 IŞİD'li öldürüldü

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa