02 Şubat 2015 18:21

Kulüpler Kros'ta üç zirve

Takımlar bazında Avrupa'nın en büyük kros organizasyonu olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası yarışmalarında Üsküdar Belediyesi, Darıca Belediye ve Fenerbahçe zirveye çıktı.

Paylaş

İspanya'nın Guadalajara kentinde yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Kupası'nda Türkiye'den üç takım kürsünün en üst basamağına çıktı. Atletizmdunyasi.com'un haberine göre büyük kadınlarda Üsküdar Belediyesi zirveyi alırken, gençlerde Fenerbahçe ve Darıca Belediyespor şampiyonluğa uzandı. Üsküdar, 2009, 2011 ve 2012'den sonra bu organizasyonda dördüncü kez Avrupa şampiyonluğunu aldı.

Büyük kadınlarda yarışı Üsküdar Belediye formasıyla yarışan Irene Cheptai, takım arkadaşı Özlem Kaya'nın üç saniye önünde 20:43 ile galip tamamladı. Sevilay Eytemiş 10, Burcu Büyükbezgin 14, Tuğba Güvenç 15, Bahar Doğan da 21'inci sırada finiş görürken, toplamda 27 puan yapan Üsküdar, İspanyol ekibi Bilbao Atletismo'nun 11 puan önünde şampiyonluğu aldı. Yarışmada 10 kulüpten 67 atlet koştu. 

Büyük erkekler mücadelesinde 51 puan toplayan İspanyol takımı Guadalajara, İstanbul Büyükşehir'in önünde kürsünün zirvesindeydi. İBB'de en iyi sonucu altıncı sırayı alan Cihat Ulus yaparken, Vedat Günen ve Hasan Pak da ilk 20 içinde yarışı bitirdi. (SPOR SERVİSİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Boko Haram saldırısını püskürttük'

SONRAKİ HABER

Çiğli’de kadınlara özel eğitim çalışması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa