02 Şubat 2015 18:03

FSM'de 4 gişe açıldı derken 4'ü kapatıldı

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 25 Ocak'ta 4 gişede başlayan OGS ve HGS geçiş sistemi çalışmaları tamamlanarak trafiğe açıldı. Kalan gişelerden 4'ü ise trafiğe kapatıldı. Bakan Lütfi Elvan, FSM'deki gişelerin bugün açılacağını açıklamıştı.

Paylaş

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 25 Ocak'ta 4 gişede başlayan ve günlerdir trafiğin aksamasına yol açan OGS ve HGS geçiş sistemi çalışmaları tamamlanarak trafiğe açıldı. Kalan gişelerden 4'ü ise trafiğe kapatıldı. Bakan Lütfi Elvan, FSM'deki gişelerin bugün açılacağını açıklamıştı.

Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 1, 2, 3 ve 4 numaralı gişeleri 25 Ocak'tan itibaren trafiğe kapatılmıştı. Gielerin kapanması yüzünden İstanbul'da günlerdir trafik işkencesi yaşanıyordu. Avrupa'dan Asya'ya geçiş istikametinde kapatılan gişelerdeki çalışmalar tamamlanarak bugün saat 16.30'da tekrar trafiğe açıldı. Tam trafik açılacak denirken bu sefer de test çalışması nedeniyle kalan diğer gişelerden 4 tanesinin daha tadilata alınarak trafiğe kapatıldığı görüldü. Kapatılan gişelerin ne zaman açılacağı ile ilgili bilgi verilmedi.

Öte yandan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbullulara müjde verir gibi yaptığı yazılı açıklamada, 25 Ocak 2015'te FSM'deki ücret toplama sisteminde başlatılan çalışmaların tamamlandığını ve son rötuşların ardından köprüdeki trafik akışının bugün saat 16.30'dan itibaren normale döneceğini bildirmişti. (CİHAN)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Orduya Facebook timi

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa