02 Şubat 2015 16:16

HDP kongresine katılan muhabir işinden oldu!

Erzurum’da bölgesel yayın yapan Pusula gazetesinde stajyer muhabirlik yapan Ayşe Yılmaz, izinli olduğu cumartesi günü HDP 1. Olağan Kongresine katıldığı için işten atıldığını ileri sürdü.

Paylaş

Erzurum’da bölgesel yayın yapan Pusula gazetesinde stajyer muhabirlik yapan Ayşe Yılmaz, izinli olduğu cumartesi günü HDP 1. Olağan Kongresine katıldığı için işten atıldığını ileri sürdü. Pazartesi iş başı için gazeteye giden Yılmaz, daha önce çalışması için kendisine verilen çalışma masasının başka bir şahsa verildiğini belirterek, kendisini çağıran Gazete İmtiyaz Sahibi Kenan Güneş’in hiçbir gerekçe göstermeden, “Artık başka yerde devam et işine” dediğini söyledi.

GAZETE YETKİLİSİ AÇIKLAMA YAPMADI

Yılmaz, “Cumartesi günü çalışmıyordum. Ben de HDP’nin kongresine katıldım. Bundan doğal daha ne olabilirdi. Bunu hazmedemeyen Pusula gazetesi işime son verdi. ..Ne olduğunu bile anlamadan Gazete İmtiyaz Sahibi Kenan Güneş, beni odasına çağırarak sinirli bir şekilde hiç bir gerekçe göstermeden, ‘Artık başka yerde devam et işine’ dedi. Ben de eşyalarımı alıp çıktım” diye konuştu.

DİHA’nın konuya ilişkin telefonla görüştüğü gazete yetkililerinden İrfan Tarakçıoğlu, “Bu konu hakkında bir görüş beyan edemem” cevabı verdi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Radyoaktif atık yüklü gemi Türkiye'ye getiriliyor

SONRAKİ HABER

Gentes işçileri: Ücretlerimizin gasbedilmesinde Cezayir devleti de sorumlu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa