02 Şubat 2015 15:47

Ocak ayında en az 125 iş cinayeti

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin (İSİG) verilerine göre 2015’in ilk ayında 125 işçi, iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.

Paylaş

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin (İSİG) verilerine göre 2015’in ilk ayında 125 işçi, iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.

İSİG’in yazılı, görsel, dijital basındaki haberlerden, emek-meslek örgütlerinden gelen bilgilerden ve işçiler, işçi yakınlarından gelen bildirimlerden elde ettiği verilere göre Ocak ayında en az 125 işçi yaşamını yitirdi. Ocak ayındaki iş cinayetlerinin meydana geldiği işkolları ve sayıları şu şekilde: İnşaat, yol 29, taşımacılık 23, tarım, orman 13, enerji 10, belediye, genel işler 7, ticaret, büro, eğitim, sinema 6, madencilik 5, metal 5, tekstil, deri işkolunda 4, ağaç, kağıt 4, savunma, güvenlik 3, gıda, şeker 2, petro-kimya, lastik 2, iletişim 2, basın, gazetecilik 1, banka, finans, sigorta 1, çimento, toprak, cam 1, sağlık, sosyal hizmetler 1, konaklama, eğlence 1, belirlenemeyen 5.”

İşçiler en çok trafik/servis kazaları, düşme, ezilme/göçük ve diğer nedenlerden dolayı can verdi. Ocak ayında 5 kadın işçi 3 çocuk işçi yaşamını yitirdi. Ölümler en fazla Antalya, İstanbul, Kocaeli, Adana, Antep ve Konya’da meydana geldi. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Kadınları şiddetten nasıl koruyorsunuz?’

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa