02 Şubat 2015 14:38

Şengal’de 6 IŞİD'li öldürüldü

HPG Şengal Komutanlığı ile YBŞ Genel Komutanlığı yapılan yazılı açıklamayla Şengal'deki çatışmalarda 6 IŞİD'linin öldürüldüğünü duyurdu.

Paylaş

HPG Şengal Komutanlığı ile YBŞ Genel Komutanlığı, Şengal’de yapılan eylemlerin sonuçlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

HPG/YBŞ açıklamasında şunlar belirtildi:

“1 Şubat günü saat 13.00’te, saat 17.00’de ve 18.20’de gerilla güçlerimiz tarafından Suka Jêr mahallesi çevresinde suikast eylemleri gerçekleştirilmiştir. Bu eylemler sonucunda 3 IŞİD'li öldürülmüştür.

1 Şubat günü saat 15.00’te direniş güçlerimiz IŞİD'in şehir merkezinde bulunan noktalarına yönelik ağır silahlarla bir eylem gerçekleştirmiştir. Yapılan bu eylem sonucunda elde edilen bilgilere göre net 2 IŞİD'li ölmüş 2 IŞİD'li de yaralanmıştır.

1 Şubat günü gece saat 23.00’te Suka Jêr mahallesi civarında hareket halindeki bir gurup çete, gerilla güçlerimiz tarafından fark edilerek ferdi silahlarla vurulmuştur. Bu vuruşlar sonucunda ölen ve yaralanan çete sayısı netleştirilememiştir.

1 Şubat günü gece saat 23.30’da Berbiroj mahallesi çevresinde gerillalarımız tarafından bir suikast eylemi gerçekleştirilmiştir. Bu eylem sonucunda 1 çete öldürülmüştür. “

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

AKP’li başkandan engelliye: Ambulans falan bilmez şimdi bu

SONRAKİ HABER

Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi ikinci azil oturumunu pazartesi yapacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa