01 Şubat 2015 23:35

HPG'li Karaşi yarın Cizre'de toprağa verilecek

Şengal'de IŞİD ile yaşanan çatışmada yaşamını yitiren HPG'li Hidayet Karaşi'nin cenazesi otopsi yapılmak üzere Diyarbakır'a getirildi. Karaşi, yarın Cizre'de toprağa verilecek.

Paylaş

Şengal'de, IŞİD ile yaşanan çatışmada 30 Ocak günü yaşamını yitiren HPG'li Hidayet Karaşi'nin (Munzur Kiçî) cenazesi, akşam saatlerinde ailesi ve MEYA-DER yöneticileri tarafından Habur Sınır Kapısı'ndan alınarak, otopsi yapılmak üzere Diyarbakır'a getirildi. HPG'li Karaşi'nin cenazesini Diyarbakır'a getirileceğini duyan yurttaşlar ise, Diyarbakır-Bismil yol ayrımında bir araya gelerek, cenaze aracını beklemeye başladı. Gelen cenaze aracını "Bijî berxwedana Şengalê" sloganları ile karşılayan yüzlerce kişi, konvoy oluşturarak Ergani yolunda bulunan Ziya Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne doğru yola çıktı. Yol boyunca balkonlara ve caddelere çıkan yurttaşlar da cenaze konvoyunu alkış, zafer işaretleri ve sloganlarla karşıladı. 

Eğitim- Araştırma Hastanesi'ne varan cenaze konvoyunu durduran kitle, PKK bayrağına sarılı HPG'li Karaşi'nin tabutunu omuzlarına alarak, morga taşıdı. 

Burada gerçekleştirilecek olan otopsi işlemlerinin ardından HPG'li Karaşi'nin cenazesi, Şırnak'ın Cizre ilçesine doğru yola çıkarıldı. (Diyarbakır/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Okulumuzun kapatılmasını istemiyoruz’

SONRAKİ HABER

Kısa film iyi gider

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa