01 Şubat 2015 22:18

'Zulüm düzenini hep birlikte devireceğiz'

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ve Emek Partisi İstanbul İl Örgütü, Bölge Hastanesi önünden yaptıkları yürüyüşle direnişteki Maltepe Üniversite Hastanesi işçilerini ziyaret etti.

Paylaş

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ve Emek Partisi İstanbul İl Örgütü, Bölge Hastanesi önünden yaptıkları yürüyüşle direnişteki Maltepe Üniversite Hastanesi işçilerini ziyaret etti.

PATRONLAR İSTEDİ HÜKÜMET YAPTI

Bugün Maltepe işçisine gösterilen tutumu, MESS'in de gösterdiğini belirten Tüzel; grevleri yasaklanan metal işçilerine dikkat çekti, "Metal işçilerinin direnişinin 2. gününde sermaye sahipleri, patronlar istedi; bakanlar kurulu daha toplanmadan grev yasağını imzaya açtı ve cumhurbaşkanı da onayladı" dedi. AKP hükümetinin halkın hükümeti olmadığının altını çizen Tüzel, "Hastane patronuna, metal sanayicisine, dünya devi Ülker patronuna bakın; hepsi aynı safta. Onların hükümeti, sözde halkın hükümeti olduğunu iddia ediyor. Fakat bizlere kimin hükümeti olduğunu bir kez daha gösterdi" ifadelerini kullandı.

Yaklaşan seçim dönemiyle beraber; birlik çağrısı yapan Levent Tüzel, "Yeni bir seçim yılına giriyoruz. Bu seçim yılında ülkemizi; açlığa, yoksulluğa, yolsuzlukla yöneten bir iktidara karşı, artık halk güçleri olarak birleşeceğiz. Sağlık işçileri, sefalet içerisinde çalıştırılan kamu emekçileri, her gün yeni vergi zamlarla hayatları kararan esnaflar, emekliler, öğrenim hakkı engellenen ve her protestosu polis şiddetiyle bastırılan öğrenciler, evlerinde oturup çocuk doğurmaktan başka bir şans verilmeyen emekçi kadınlar; hep birlikte bir emekçi ailesi olarak, hep birlikte halk güçleri olarak bu yasakçıların, hırsızların, alın teri sömürücülerinin karşısına çıkacağız ve hep birlikte bu zulüm düzenini devireceğiz. İşte sağlık emekçisi kardeşlerimizin direnişi sadece onurlu bir yaşam, örgütlü bir yaşam değil, ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bu kara düzeni yıkma, onurlu emekçilerin iktidarını kurma mücadelesidir. Bu yüzden davanız bizim davamızdır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Tüzel; işçiler ve sendikacılarla direniş sarayında sohbet etti. Ziyaret çekilen halaylarla son buldu. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kars’tan, Berlin’e ‘Kar Korsanları’

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, MESS dayatmasına karşı fazla mesaiye kalmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa