01 Şubat 2015 17:09

Avustralya Açık'ın şampiyonu Novak Djokovic oldu

Avustralya Açık Finalinde rakibi Andy Murray'i 7-6, 6-7, 6-3 ve 6-0'lık setler sonunda yenen Novak Djokovic bu turnuvada 5. kez mutlu sona ulaştı.

Paylaş

İlk set iki raketin karşılıklı servis oyunlarını kazanmasıyla 1-1 beraberlikle başladı. Bu andan itibaren oldukça tempolu bir oyun ortaya koyan Djokovic arka arkaya kazandığı oyunlarla sette 4-1 üstünlüğü ele geçirdi. Kabustan erken uyanan Andy Murray, önce Djokovic'in servisini kırmayı ardından da servis oyununa tutunmayı başardı ve Djokovic fırtınasını dindirdi.. Alınan karşılıklı oyunlarla 'tiebreak'e uzayan sette gülen taraf Novak Djokovic oldu ve setlerde durumu 1-0'a getirdi.

Eurosport'un haberine göre ikinci sete iyi başlayan taraf Andy Murray oldu. Arka arkaya iki oyunu alan Murray, bu dakikadan sonra bir duraklama devrine girdi ve Djokovic'in 4 oyunluk serisi başladı. İkinci sette oyun 4-2 iken tribünlerden yükselen bir protesto sesiyle karşılaşma bir süre durakladı. Durumun kontrol altına alınmasıyla başlayan oyunda bu kez Andy Murray fırtınası tekrar alevlendi.

Arka arkaya 3 oyun kazanmayı başaran Britanyalı raket set puanına kadar geldi ancak Djokovic buna izin vermedi. Daha sonra alınan karşılıklı oyunlarla ikinci set de ilk sette olduğu gibi tiebreak'e uzadı. Büyük heyecana sahne olan tiebreak'i Andy Murray kazandı ve setlerde durumu 1-1'e getirdi.

Üçüncü sete yine iyi başlayan Andy Murray oldu. Üst üste iki oyun kazanan ve 2-0 öne geçen Murray bu performansını sete yayamayınca Djokovic bir anda öne geçmeyi başardı. Arkasına aldığı rüzgarı iyi değerlendiren Djokovic setten 6-3 galip ayrılarak maçta 2-1 öne geçmeyi başardı. Karşılaşmanın dördünce seti ise bir kez daha Djokovic fırtınasına sahne oldu. Oldukça agresif bir oyun sergileyen Sırp raket, rakibi Murray'e oyun dahi vermedi ve seti 6-0, maçı ise 3-1 kazanarak Avustralya açıkta 5. kez zafere ulaştı. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu: Kimse bize cumhuriyetçilik dersi veremez

SONRAKİ HABER

Sakarya’daki ırkçı saldırının failine müebbet hapis

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa