30 Ocak 2015 14:56

Taksim'de polis noktasına ateş açıldı

Taksim'de polis noktasına ateş açıldı. Ateş açan kişi silahı olay yerinde bırakarak kaçtı. Saldırı sırasında ölen ya da yaralanan olmadı.

Paylaş

Taksim Meydanı'nda polis noktasdına ateş açan bir kişi, olay yerine 100 metre mesafedeki sokakta elindeki uzun namlulu silahı bırakıp kaçtı.

Taksim Meydanı’nda paniğe neden olan silahlı saldırganın, çevik kuvvet noktasına doğra ateş açtığı iddia edildi. Meydanda bulunan ve polislerin uyarı anonsları yapmak için kullandıkları bir aracın isabet aldığı tespit edildi. Meydandaki şüpheli paket de fünye ile patlatıldı.

Kadın olduğu öne sürülen saldırganın olayı gerçekleştirmesinin hemen ardından Taksim Meydanı'nda şüpheli paket alarmı yaşandı. Meydandaki hareketliliğin devam ettiği sırada fark edilen şüpheli paket, olay yerine çağrılan bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatıldı. 

Saldırıya ilişkin kapsamlı çalışma için bölgeye olay yeri inceleme ekibi de geldi. Saldırı sırasında isabet alan polis araçlarından biri de görüntülere yansıdı. Anonsla uyarı için kullanılan araç saldırganın silahından çıkan kurşunların hedefi oldu. 

Bir görgü tanığı, meydanda bulunduğu sırada olayın yaşandığını ifade ederek, “Biz buradan geçiyorduk. Silahla araçlara doğru ateş etti, sonra kaçtı.” dedi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Taksim'de polise yönelik silahlı saldırı olayıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi: "30.01.2015 Cuma günü saat:14.30 sıralarında Beyoğlu İlçesi Taksim Meydanı'nda bulunan sivil polis otosuna yönelik bir bayan şahıs tarafından otomatik tabanca ile silahlı saldırı olayı gerçekleştirilmiştir.

Saldırganın olayı gerçekleştirmesi üzerine emniyet görevlilerince silahla karşılık verilmiş, daha sonra saldırgan silahını olay yerine atıp kalabalıktan yararlanarak kaçmıştır." (İSTANBUL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Almanya’da 70 bin metal işçisi uyardı

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa