30 Ocak 2015 12:54

CHP'li Gök: İç Güvenlik Yasası atom bombasıdır

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 'İç güvenlik yasası bir atom bombasıdır. Hükümeti uyarıyorum, bu yasayı derhal geri çekin. Bu yasa çatışmaları artıracaktır. Otoriter rejimin artık son adımlarından biridir. Türkiye bu yasayı taşıyamaz' dedi.

Paylaş

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “İç güvenlik yasası bir atom bombasıdır. Hükümeti uyarıyorum, bu yasayı derhal geri çekin. Bu yasa çatışmaları artıracaktır. Otoriter rejimin artık son adımlarından biridir. Türkiye bu yasayı taşıyamaz” dedi.

Levent Gök, Mecliste basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin önemli gündem maddelerinin kapatılmasına yönelik algı operasyonu yapıldığını dile getiren Gök, “Kaçak sarayda oturan bir cumhurbaşkanı, seçimlerin başkanlık tartışmasıyla geçeceğini ifade ediyor. Siyaseti bırakmadığını açıkça ifade ediyor. Anayasa Mahkemesi konuştuğu zaman cübbeni bırak siyasete gir diyorsun, öğretim üyesi konuştuğunda cübbeni çıkar siyasete gir diyorsun. Eğer çok meraklıysan kaçak sarayda oturmayı bırak siyasete gir. Otur oturduğun yerde, Anayasal görevini kullan. İç güvenlik paketiyle silahlı kuvvetler idareye bağlanıyor. Bunların hepsi gündemi değiştirmeye yönelik algı operasyonlarıdır” diye konuştu.

'BU YASA ÇATIŞMALARI ARTIRACAKTIR'

İç güvenlik paketiyle ilgili ise Gök şunları dile getirdi: “İç güvenlik yasası bir atom bombasıdır. Hükümeti uyarıyorum, bu yasayı derhal geri çekin. Bu yasa çatışmaları artıracaktır. Otoriter rejimin artık son adımlarından biridir. Türkiye bu yasayı taşıyamaz. Türkiye'yi tek parti hegomanyasının içine sokmaya çalışıyorsunuz. Muhalefeti susturmaya çalışıyorsunuz. Yazıktır, günahtır, Türkiye'ye dinamit, bomba koyuyorsunuz. Bu bomba patlar sizler de yok olursunuz. Her maddesi Anayasaya aykırıdır, kabul edilemez. CHP ve sivil toplum, üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.”

RÜŞVETLE OY KULLANILDI

Yüce Divan oylamasıyla ilgili AKP’li Burhan Kuzu'nun açıklamalarını değerlendiren Gök, "Burhan Kuzu, siyasi rüşvetle oy kullanıldığını belgelemiştir. Oğlan bizim, kız bizim, yolsuzluk bizim demiştir” ifadelerini kullandı. Gök, bloknot basımıyla ilgili de Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e teşekkür etti.

'KENAN EVREN BİLE BUNU DÜŞÜNMEDİ'

AKP’lilerin ve yakınlarının sınavsız en ballı işlerde olduğunu dile getiren Levent Gök, 3 milyonu aşan işsizliğin ülkenin bir numaralı gündemi olduğunu vurguladı. Kıdem tazminatları konusuna değinen Gök, kıdem tazminatının 15 güne indirilmeye çalışıldığını, Kenan Evren'in bile bunu düşünmediği bir girişim olduğunu belirterek darbe dönemlerinde bile kimsenin aklına gelmediğini söyledi. Gök, işçilerin haklarından vazgeçmeme çağrısı yaptı. Kaçak elektriğin masrafını neden bir yurttaşın ödemesi gerektiğini soran Gök, kaynakların nereden nereye aktarıldığını toplumun görmesini istedi. Vatandaşların böyle özelleştirilmelerle sömürülmesine izin vermeyeceklerini dile getiren Gök, devletin görevinin vatandaşı korumak olduğunu ifade etti.

'BAŞBAKAN YALAN SÖYLEDİ'

7 kişinin öldüğü Cizre'deki olaylara da değinen Levent Gök, 'bu olayın polisle alakası yoktur' açıklaması geldiğini hatırlattı. Gök şunları söyledi:“Başbakan ve İçişleri Bakanı halkın gözünün içine baka baka nasıl böyle bir yalan söyleyebilirler? 12 yaşında bir körpe çocuğun öldürülmesini nasıl saklarsınız, yazıklar olsun size. Sonra ortaya çıktı ki bir polis tutuklandı. O polis niye tutuklandı? O mermi polis envanterinde olmayan bir mermi değil mi? Öldüren kurşun polis kurşunudur. Başbakan ve İçişleri Bakanı halkın gözünün içine baka baka yalan söyledi.” (AnkaraCİHAN)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

HPG: Kerkük'te IŞİD saldırıları kırıldı

SONRAKİ HABER

YSK, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın mazbatası iptal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa