29 Ocak 2015 19:01

Teknik Direktör Ümit Özat'a 7 maç ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat'ı Antalyaspor maçının ardından tribünlere yaptığı hareket nedeniyle 7 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 26 bin TL para cezası ile cezalandırdı. Ayrıca Beşiktaş Kulübü'ne deplasmanda tribün kapatma ve 200 bin TL para cezası verildi.

Paylaş

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat'ı 7 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 26 bin TL para cezası ile cezalandırken Beşiktaş'a deplasman tribünü kapatma cezası verdi.

PFDK'nın aldığı kararlar şöyle;

ELAZIĞSPOR Kulübü teknik sorumlusu ÜMİT ÖZAT'ın 25.01.2015 tarihinde oynanan ANTALYASPOR A.Ş. - ELAZIĞSPOR PTT 1. Lig müsabakasında rakip takım teknik sorumlusuna yönelik hakareti, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi, müsabaka hakemine yönelik hakareti ve rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 7 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 26.01.2015 tarihinde oynanan GENÇLERBİRLİĞİ - BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı TRİBÜN KAPATMA ve 200.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. (SPOR SERVİSİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Schneider işçisi yalnız değil

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Polat: Menderes’in doğası mermer ocaklarına teslim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa