29 Ocak 2015 14:57

‘İç güvenlik yasası diktatörlüğü perçinleyen yasa’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, iç güvenlik yasasına parti olarak karşı olduklarını belirterek 'Tam diktatörlüğü perçinleyen bir yasa' dedi.

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, iç güvenlik yasasına parti olarak karşı olduklarını belirterek “Tam diktatörlüğü perçinleyen bir yasa” dedi.

Veli Ağbaba, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Mecliste basın toplantısı düzenledi. CHP Cezaevleri Komisyonu olarak son 4 yılda gördükleri yeni Türkiye'nin en büyük özelliğinin, demokrasi ve özgürlüklerin yok hükmünde olması olduğunu dile getiren Ağbaba, yıllarca siyasi davaların arkasındaki kumpasları söylediklerini, bugün bazı siyasi davalardaki siyasi kumpasların ortaya çıktığını, bazılarındakilerin ise halen görmezden gelindiğini belirtti.

AKP’nin iktidara geldiğinden beri muhalif, solcu, devrimci gençlikle uğraştığını kaydeden Ağbaba, “Çünkü AKP'nin en büyük korkusu gençler. Gençler, polis tarafından dövüldü, öldürüldü, cezaevine yollandı” dedi. Ağbaba, cezaevinde yatan öğrencilerden örnekler verdi.  

Che, Deniz Gezmiş, İbrahim Kaypakkaya'nın resimlerini göstererek gençlere yönelik kurulan kumpaslardaki suç delillerini paylaşan Ağbaba, 3 binin üzerinde üniversite öğrencisinin cezaevinde çürümeye terkedildiğini ileri sürdü. İç güvenlik paketiyle ilgili bir soruya ise Veli Ağbaba, "İç güvenlik yasası bizimde karşı çıktığımız tam diktatörlüğü perçinleyen bir yasa." karşılığını verdi. (ANKARA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

200 işçi, arkadaşları için eylemde

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa