29 Ocak 2015 13:15

‘Hiçbir şeyin yok’ denilen mahpus ameliyat oldu

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan Erdal Emeç, gittiği hastanede muayene odasından 'Dışarı çık hiçbir şeyin yok' denilerek cezaevine gönderildi. Bir hafta sonra üniversite hastanesine giden Emeç, ameliyat edildi.

Paylaş

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan Erdal Emeç, gittiği hastanede muayene odasından “Dışarı çık hiçbir şeyin yok” denilerek cezaevine gönderildi. Bir hafta sonra üniversite hastanesine giden Emeç, ameliyat edildi.

Emeç, 14 Ocak tarihinde  bademcikleri sürekli şiştiği için gittiği Edirne Devlet Hastanesinde, Kulak Burun Boğaz Doktoru H.Y. tarafından, “Dışarı çık hiçbir şeyin yok” denilerek muayene edilmeden cezaevine gönderildi. Ağrıları nedeniyle bir hafta sonra Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılan Emeç, hemen ameliyata alındı. Konuyla ilgili telefonla ailesine bilgi veren Emeç, doktorun kendisinin siyasi görüşü nedeniyle muayene etmeden odasından çıkardığını söyleyerek, doktorun Hipokrat yeminine sadık kalmadığını, ırkçı muameleye maruz kaldığını dile getirdi.

Doktorların ve cezaevi idaresinin birlikte hareket ettiğine söyleyen  Emeç, “Cezaevinde kimliğimize dönük bir saldırı söz konusudur. Hastaneye giderken de asker ve gardiyanlar bizim hangi nedenden cezaevine girdiğimizi konuşarak ona göre muamele sergileniyor. Cezaevinde çok ciddi sağlık sorunları olan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız ya sevkleri çok oluyor ya da benim gibi doktor mağduru oluyor” dedi.

DOKTOR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Uzun yıllardır bademcikleriyle ilgili sıkıntı yaşadığını ifade eden Emeç, “Birçok doktor hemen ameliyat olmamı söylemesine rağmen, sevkler nedeniyle yıllardır ameliyat olamadım” dedi. Doktor hakkında suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Emeç, “Benim yaşadığımız mağduriyeti diğer tutsaklar yaşamasın” diye devam etti. Öte yandan iddialara ilişkin görüştüğümüz, Doktor H. Y. ise soruları yanıtsız bıraktı. (Edirne/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kobanê'de 3 köy daha IŞİD'den temizlendi

SONRAKİ HABER

Kubilay: Tutak’da yasadışı işler yapılmıyorsa neden HDP heyetine izin verilmiyor?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa