28 Ocak 2015 12:45

İran’dan ABD’ye Kunaytra mesajı

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail’in İranlı bir generalin de ölümüyle sonuçlanan Kunaytra saldırısıyla ilgili olarak ABD’ye mesaj gönderdiklerini açıkladı.

Paylaş

İrna haber ajansının bildirdiğine göre bugün Kunaytra saldırısında hayatını kaybeden Hizbullah komutanları ve General Muhammed Ali Allahdadi’yi anmak için Tahran’da düzenlenen bir toplantıya katılan Abdullahiyan, ABD’ye gönderilen mesaja dair bilgi verdi.

Yakın Doğu Haber'in (YDH) derlediği habere göre İrna’ya özel açıklamada bulunan İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, “General Muhammed Ali Allahdadi’nin şehadetinden sonra diplomatik kanallarla ABD’ye bir mesaj gönderdik. Mesajda, Amerikalılara Siyonist rejimin kırmızıçizgimizi aştığını belirttik ve siyonist yetkililer attıkları bu adımın sonuçlarını beklesinler dedik” diye konuştu.

İrna haber ajansı, Tahran’ın doğusundaki bir camide düzenlenen törene aralarında Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı İshak Cihangiri ve Kudüs Ordusu Komutanı General Kasım Süleymani’nin de olduğu İranlı üst düzey sivil ve askeri yetkililer ile Hizbullah’ın Tahran Temsilcisi Abdullah Safiyuddin’in de katıldığını bildirdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

EMEP: Metal grevini sahiplenmeye ve dayanışmaya

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa