İsrail’den uyarı: ‘Türkiye’ye Gitmeyin!’

İsrail’den uyarı: ‘Türkiye’ye Gitmeyin!’

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi, Terörle Mücadele Bürosu seyahat uyarıları çerçevesinde  İsrail vatandaşlarına gerekli olmadıkça Türkiye’ye gitmemeleri tavsiyesinde bulundu.Büro Akdeniz havzası ve Uzak Doğu ülkeleri ile ilgili daha önce yayımlanan uyarılarını kaldırılırken, Türkiye, Azerbaycan ve G&

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi, Terörle Mücadele Bürosu seyahat uyarıları çerçevesinde  İsrail vatandaşlarına gerekli olmadıkça Türkiye’ye gitmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Büro Akdeniz havzası ve Uzak Doğu ülkeleri ile ilgili daha önce yayımlanan uyarılarını kaldırılırken, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’la ilgili uyarıları yineledi.

İsrail vatandaşlarının bu üç ülkeye gerekli olmadıkça gitmemeleri tavsiye edilirken, gidecek olanların da belirli kurallara uymaları istendi. Bu kurallar arasında, turistik site ve alanlarda hassas ve dikkatli olunması, beklenmedik cazip iş önerilerine, özellikle uzak yerlerde ve gece yapılacak toplantı davetlerine itibar edilmemesi, bu ülkelerdeki kalış süreleri içinde günlük rutin uygulamalarını değiştirmeleri de yer alıyor.

ERDOĞAN İÇİN SUİKAST İDDİASI

Öte yandan İsrail askeri istihbarat kaynaklarına yakınlığı ile bilinen DEBKA sitesi Gazze’ye gitmeyi planlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı  El Kaide hücrelerinin bulunduğu Gazze’ye ‘ye gitmesi konusunda uyardı. Site Erdoğan’a suikast ortamı yaratıldığını belirtti. Site ayrıca Erdoğan’ın Gazze’ye gitmesinin Hamas’ı “de facto” tanımak anlamına geleceğini ve bunun da El Fetih Lideri Mahmud Abbas’ı zayıf düşüreceği yorumunda bulundu. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net