27 Ocak 2015 17:56

KESK ve TMMOB de destek olacak

Birleşik Metal-İş’in kararı doğrultusunda 29 Ocak’ta Schneider Elektrik’in İzmir ve Manisa fabrikaları ile Ege Serbest Bölge’de bulunan Mahle Motor fabrikasında işçiler greve çıkacak

Paylaş

Birleşik Metal-İş’in kararı doğrultusunda 29 Ocak’ta Schneider Elektrik’in İzmir ve Manisa fabrikaları ile Ege Serbest Bölge’de bulunan Mahle Motor fabrikasında işçiler greve çıkacak. Birleşik Metal-İş İzmir Şube Başkanı Ali Çeltek basın toplantısı düzenleyerek dayanışma çağrısında bulundu.

Toplantıya katılan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen 3 No’lu Şube Başkanı Ümit Akıncı da “Eğer Birleşik Metal-İş kazanırsa, talepleri kabul edilirse bu bütün işçi sınıfı için büyük bir kazanım olacaktır. Bu nedenle greve elimizden gelen desteği sunacağız” dedi.

TMMOB adına konuşan Ferdan Çiftçi de “TMMOB emekten ve halktan yana duruşuyla her zaman olduğu gibi sınıf dostları ve kardeşleriyle bu mücadelede de birlikte omuz omuza olacaktır” dedi.     toplantıda işçiler sloganlarla kararlılıklarını dile getirdi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Kobanê düşmedi, Erdoğan yine attan düştü'

SONRAKİ HABER

İmamoğlu İBB bütçesini açıkladı: Borcu azalttık, hizmet yatırımını hızlandırdık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa