27 Ocak 2015 16:34

DTK: Sıra Kobanê'nin yeniden inşasında

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), yayınladığı mesajla Kobanê'deki zaferi kutlarken, Kobanê'nin yeniden inşa edilmes için Kobanê zaferinin verdiği moral ve heyecanla yeni bir seferberliğin gerçekleştirilmesinin zorunlu olduğunu kaydetti.

Paylaş

DTK, sıranın IŞİD işgali altında bulunan Kobanê'nin her bir köyünün ve Kürdistan'ın diğer topraklarının özgürleştirilmesine geldiği kaydedilen açıklamada şunları söyledi: 

"En kısa zaman da bu müjdeyi de alacağımıza inanıyoruz. Yine Kobanê direnişinin zafer ile sonuçlanması için tam bir seferberlik ruhu ile mücadeleyi büyüten, Kobanê direnişçilerine büyük moral veren, maddi ve manevi desteğini en yüksek düzeyde sunan, göç etmek zorunda kalan halkımızı sahiplenerek tüm imkan ve olanaklarını onlarla paylaşan halkımıza, Kobanê direnişine katılan yiğit Türkiye devrimcilerine, Ortadoğu ve dünyanın ilerici demokrat, halklarına, sivil toplum örgütlerine, siyasi partilerine ve hükümetlerine, Güney Kürdistan Hükümeti ve Peşmerge güçlerine, DAİŞ'e karşı yürüttüğü hava saldırılarıyla direnişe destek sunan koalisyon güçlerine, ÖSO'nun Kobanê direnişine destek veren güçlerine sonsuz teşekkürler ediyoruz. 

Kobanê'deki direniş kuşkusuz büyük ve tarihi bir zafer kazanmıştır, ancak savaş devam etmektedir. Kobanê yaşanan savaş nedeniyle tam bir harabe kent haline gelmiştir. Kobanê'nin yeniden inşa edilmesi halkımızın yaralarının bir bütünen sarılması için Kobanê zaferinin verdiği moral ve heyecanla yeni bir seferberliğin gerçekleştirilmesi zorunludur. Kobanê gerçek anlamda ancak o zaman özgürleştirmiş oluruz. 

Bu konuda tüm halkımıza ve dostlarına Kobanê'nin yeniden inşa edilmesi için her türlü maddi ve manevi desteğini sürdürmesi çağrısını yapıyoruz." (DİYARBAKIR)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şahbaz’ı meslektaşları da yalanladı: Darp yok

SONRAKİ HABER

Şili'de binler tek ağızdan söyledi: Birleşmiş bir halk asla yenilmez!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa