AKP Deniz Feneri’ni yalnız bırakmadı!

AKP Deniz Feneri’ni yalnız bırakmadı!

AKP Hükümeti geçtiğimiz günlerde cezaevine gönderilen Deniz Feneri tutuklularını yalnız bırakmadı. 10 kadar milletvekili Zahid Akman ve diğer isimleri Sincan Cezaevi’nde ziyaret ettiAlmanya’daki Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmada tutuklanan Eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ve diğer isimleri kaldıkları cezaevinde 10 kadar AKP m

Almanya’daki Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmada tutuklanan Eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ve diğer isimleri kaldıkları cezaevinde 10 kadar AKP milletvekili ziyaret etti.

Üç Ankara savcısının yürüttüğü soruşturma kapsamında, 6 Temmuzda Zahid Akman, Kanal 7’nin Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik ve Finans Müdürü Erdoğan Kara gözaltına alınmıştı. 50 saati bulan ifadelerin ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan Kara serbest bırakılırken diğer şüpheliler 11 Temmuzda tutuklanmışlardı. Şu anda Sincan Cezaevinde kalan Akman ve diğer isimleri, tutuklu bulundukları 10 günlük sürede ailesinin yanı sıra birçok kişi ziyaret etti. Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgeye göre, ziyaretçiler arasında 10 kadar AKP milletvekili de bulunuyor. Milletvekilleri, ziyaret izinlerini bizzat Adalet Bakanlığından aldı. Gerekçe olarak da tutuklu bulunan isimlerin “arkadaşları” olduğu gösterildi. Ancak bakanlık, cezaevine giden milletvekillerinin adlarını açıklamadı. RTÜK Başkanı Davut Dursun ve bazı üyelerin de Akman’ı ziyaret ettiği belirtildi. (ANKARA)


ZAHİD AKMAN’IN İTİRAZI REDDEDİLDİ

Deniz Feneri e.V. soruşturması kapsamında tutuklanan Zahitd Akman ve 4 kişinin tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

Savcılık sorgularının ardından sevk edildikleri nöbetçi Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesinde tutuklanan Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik ile geçen cumartesi nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanan Ali Solak’ın avukatları, müvekkillerinin tutukluluklarına itirazda bulunmuştu. Edinilen bilgiye göre, itiraz Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesince karara bağlandı. Mahkeme, itirazın reddine karar verdi. Mahkemenin, şüphelilerin ‘Suç işlediklerine dair kuvvetli delillerin bulunması’ ile ‘Delil karartma ihtimallerini’ ret kararının gerekçesi olarak gösterdi. Bu arada, soruşturmanın ilk dalgasında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemece serbest bırakılan Kanal 7 Finans Müdürü Erdoğan Kara’nın serbest bırakılmasına savcıların yaptığı itirazın da aynı mahkemece reddedildi. (ANKARA)

www.evrensel.net