25 Ocak 2015 20:33

Tolunay Kafkas istifa etti

Paylaş

Kardemir Karabükspor teknik direktörü Tolunay Kafkas, istifa ettiği açıkladı. Tolunay Kafkas, 2-1 yenildikleri maçı değerlendirirken şöyle dedi:

"Bir tarafım her zaman burada kalacak. Belki yollar ayrılacak ama hiçbir zaman gönül olarak buradan ayrılmayacağım. Keşke böyle bitmeseydi ama yapacak bir şey yok. Futbolun içinde bu var. Bu şekilde takımın önünü açmayı daha doğru buluyorum. Bundan sonra takıma zarar verirsem, kendimi affedemem. Bundan sonrası hem bana hem kulübe zarar verir. Çünkü burasını gerçekten çok sevdim. Bu ayrılık benim için kolay bir ayrılık değil. Başkanımızla bir görüşme yapmadım. İstifa etmemde bugünkü maçta buna bir etken. Ama gelinen noktada bazı şeylerde tahammül sınırını aşıyor. Yapacak bir şey yok. Takımın önünü açmak lazım. Takımın oynadığı futbol, başına gelen şeyler ortada. Bundan sonra daha düzgün ve daha iyi olacağını düşünüyorum."

Maçta rakiplerinden oyun dışı kalması gereken bir oyuncunun olduğunu savunan Tolunay Kafkas, şöyle devam etti:

"Hakem o oyuncuyu atmadı. Ben bunun bir standardı olsun, istiyorum. Gözümüzün önünde kasti tekme atan adamı atmadı. Bizim oyuncularımız hak etti ve atıldı. Aynı şekilde rakip oyuncuyu da atsaydı oyun daha farklı bir yere gidebilirdi. Zaten denk takımların kırılma anları çok etkili oluyor. Bugüne kadar sahanın içinde ve dışında oyuncularımın hiçbir disiplinsizliği olmadı. Ama bugün 2 oyuncunun yaptığı şey affedilir değil. Zaman zaman futbolun içinde bunlar oluyor. Onları maruz görmek lazım. Toparlarlar ve belki bir silkenirler. Birinin ayrılmasına belki bir tepki verirler. Çünkü bu takımın mutlaka bu ligde yaşaması lazım. Bu kulübün, bu şehrin, bu başkanın mutlaka yaşaması gerekiyor. Bazı olaylardan dolayı bende bir birikim oldu. Devamlı aynı şeylerin bizlere olması biraz canımı sıkmaya başladı. Değişiklik kulüp açısından daha doğru olur. Ben başladığım işi bugüne kadar sonuna kadar bitirdim. Ama da burada Allah nasip etmedi bu işi. Kulübe göz göre göre zarar vermemek lazım. O anlamda bırakıyorum. Benimle Karabük’ün arasına sadece yol girer. Kalbim, gönlüm her zaman burada. Ben buradan ayrılmıyorum. Bir tarafımızda kırmızı mavi her zaman kalacak."

Hakem hatalarının bu sene takımına fazla denk geldiğini de ifade eden Tolunay Kafkas, sözlerini şöyle tamamladı:

"Neden oldu, nasıl oldu, anlamak mümkün değil. İstifamı bir şeye bağlamamak lazım. Ne hakem, ne oyuncu. Ben beceremedim, yapamadım. Birilerini suçlamak işin en kolay yanı. Ben böyle olsun istemedim. Çokta çalıştım. Prensiplerim var. Bu doğrular için hareket etmeye çalıştım. Zaman zaman birileriyle ters düştüm. Ama ben bu işi seven, çok çalışan, bu işin de çok ciddi olduğuna inanan, oyunculara gerçekten bir şeyler öğretmeye çalışan bir antrenör yapım var. Eğer bir hata varsa tamamı da bana ait. Kulüp başkanı, yönetim kurulu ve oyuncular her şeyi yaptı. Bunun sorumlusu tamamen bana aittir. Bir hatam olduysa kusuruma bakmayın."

ÖZDİLEK: İLK DEPLASMAN GALİBİYETİMİZ

Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor teknik direktörü Mehmet Özdilek ise deplasmanda çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirtirken şöyle konuştu:

"İlk deplasman galibiyetimiz oldu. Karabükspor’u sahasında yenmek gelecek adına bizi ciddi anlamda ümitlendirdi. Yenik durumdayken galip gelmemiz çok önemli. İlk devre girdiğimiz pozisyonlarda gol bulabilirdik. Rakibe çok oynama alanı bırakmadık. Bloklar arasını iyi kapattık. 2’nci devrede baskı yedik. Drenthe’nin attığı gol bence jenerik olarak belki de bu haftanın en güzel golü olacak. Bu tür müsabakalarda bireysel oyuncuların sahneye çıkması çok önemli. Tüm oyuncularımı tebrik ediyorum ama Drenthe bize geri dönüş anlamında müthiş bir hamle yaptırdı. Rakibin 9 kişiye düşmesi bizi biraz daha avantajlı bir duruma getirdi. Haklı bir galibiyet aldık. Sadece 1 maç kazandık. Önümüzde daha çok uzun bir maraton var. Yeni başladığımız bir camiada galibiyetle başlamak hem bizler hem oyuncular hem de camia açısından güven verici. Ama burada en büyük övgüyü takım ruhunu inanılmaz derecede sahaya yansıtan oyuncularım hak ediyor."

Mehmet Özdilek, Kardemir Karabükspor’un 9 kişi kalmasıyla ilgili olarak yöneltilen bir soru üzerine şunları söyledi:

"Hakemlere güveneceğiz. Onlar da insan. Bugün Samba Sow’un yaptığı hareket daha önceden değerlendirilebilirdi. Anca değerlendirilmedi. Hakemler maçın genelinde çok sağlıklı bir maç yönettiler. Bunu kaybetseydik de aynı şeyi söylerdim. Kırmızı kartlar doğruydu." (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trabzonspor taraftarı TFF binasına yürüdü

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa