25 Ocak 2015 16:23

İki defa ölümden dönen kadın telefonla korunuyor!

Van Başkale'de eski eşi tarafından iki kez vurularak ağır yaralanan S. T., trajikomik bir koruma tedbiri uygulanıyor. Polisler 10 günde bir S.T’yi arıyor ve “Nasılsın, bir sıkıntı var mı? Nerdesin?” diye sorarak telefonu kapatıyor.

Paylaş

Hülya EMEÇ

Van Başkale'de eski eşi tarafından iki kez vurularak ağır yaralanan S. T., trajikomik bir  koruma tedbiri uygulanıyor. Polisler 10 günde bir S.T’yi  arıyor ve “Nasılsın, bir sıkıntı var mı? Nerdesin?” diye sorarak telefonu kapatıyor. 

DİHA’ya konuşan S.T, devletin alay edercesine kendini koruduğuna söyleyerek “Eski eşimin beni vurmasından sonra devletten koruma talep ettim. Hala firar olmasına rağmen polis 10 günde bir beni arıyor. ‘Nasılsın?’ diyerek telefonu kapatıyorlar. Bu nasıl bir korumadır. Adam gelip burada öldürse buna kim engel olacak” diye tepki gösterdi. 

S.T gerçek bir koruma tedbiri uygulanmadığı için tedirgin. Çünkü eski eşi 3 aydır firari. Üstelik S.T gibi 7 yaşındaki kızı da her ana babasının karşılarına çıkmasından korkuyor ve bu nedenle okuluna gidemiyor. Kimsenin yardım elini uzatmadığı S.T geçimini de çok zor koşullarda sağlıyor. Evden çıkamayan ve kimseyle iletişim kuramayan S.T’nin hayatı, açık cezaevi koşullarını andırıyor. 

Devlet tarafından korunmadığı için ruhsatlı silah alarak kendi kendini koruyacağını belirten S.T, “Devlet beni korumuyor. Ben de çalışıp para olduğunda ilk işin kendime silah almak olacaktır. Devlete güvenerek yanlış yaptım. Ölümden döndüm” dedi. Köyüne gidemediğini ve evden çıkamadığını dile getiren S.T, “Çocuğum da benim gibi evden çıkamıyor. En son eski eşim çocuğumu okula götürürken beni vurmuştu. Çocuğumun eğitimi aksadı ve biz açık cezaevi gibi evden çıkamıyoruz” dedi. (Van/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği açıldı

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa