25 Ocak 2015 15:23

Sirkten kaçan ayının özgürlüğü 1 kilometre sürdü

Adana'da kent merkezinde kurulan sirkten kaçan ayının özgürlüğü sadece 1 kilometre sürebildi. Ayı, görevliler tarafından yakalanarak sirke geri götürüldü.

Paylaş

Adana'da kent merkezinde kurulan sirkten kaçan ayının özgürlüğü sadece 1 kilometre sürebildi. Ayı, görevliler tarafından yakalanarak sirke geri götürüldü. 

Çukurova ilçesi Toros Mahallesi'nde bulunan Doğal Park’ın önündeki boş araziye kurulan sirkte gösteriye çıkarılan ayılardan biri önceki gece, boynuna takılan kalın tasmadan kurtularak kaçmayı başardı. 
Sirkten yaklaşık 1 kilometre uzaktaki Alparslan Türkeş Bulvarı’na ulaşan ayı, burada trafikte otomobillerin arasında bir süre koştu. Çevredekilerin cep telefonlarıyla uzaktan görüntüledikleri ayı, daha sonra sirk görevlileri tarafından yakalandı ve tekrar sirke geri götürüldü. Ayı, insanlara zarar vermedi. Sirk yetkilileri ise açıklama yapmak istemedi. 
 
‘HAYVANLI SİRKLER YASAKLANSIN’

Dünya'da 30 ülke sirklerde hayvan kullanılmasını yasakladı. Türkiye’de bu konu ilk defa geçen sene gündeme geldi. TBMM Genel Kurulu gündeminde olan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun değişikliği kanun tasarısı, hayvanlı sirklerin yasaklanmasını öngörüyor. Türkiye’de hâlihazırda sadece bir hayvanlı sirk var. Sirklerin çoğu ise yurtdışından geliyor. Türkiye’deki hayvan özgürlüğü mücadelesi verenler eğlence için hayvanların sömürülmemesi için “Türkiye’de Hayvanlı Sirkler Yasaklansın” kampanyası yürütüyor. (HABER MERKEZİ)

 

  Eğlence için sömürülen hayvanlar ve insanlar

 

 

  12 Maymun’dan, Maymunlar Gezegeni’ne ve Harlow’un Yalnız Maymunlarına

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kayıp gencin cesedi 25 gün sonra denizden çıktı

SONRAKİ HABER

Türkiye ile Libya'nın Doğu Akdeniz Mutabakatı Meclis'te kabul edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa