20 Temmuz 2011 10:29

Aile boyu işkence!

Evli ve bir çocuk annesi 21 yaşındaki Ceylan Soysal, sığındığı baba evinde tabancayla öldürüldü. Çanakkale’deki eşinden ayrılıp, Hatay Dörtyol’daki ailesinin yanına gelen Ceylan’ın öldürülmesiyle ilgili babası, annesi, kardeşi, amcası ve akrabası olan Ali Güneş gözaltına alındı. Ceylan Soysal&

Aile boyu işkence!

Paylaş

İddiaya göre önceki gece Mehmet Hicri (50) ve eşi Sebiha Hicri (45), polisi arayarak, kızları Ceylan Soysal’ın evlerinin odasında tabancayla vurularak öldürüldüğünü bildirdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, odada vücuduna 4 kurşun isabet etmiş Soysal’ın cesediyle karşılaştı. Mehmet Hicri ve eşi Sabiha Hicri kızlarını, oğulları Emrah Hicri’nin (18) vurarak, olay yerinden kaçtığını söyledi. Bunun üzerine Ali Güneş, Emrah Hicri, amcası Ahmet Hicri ile yolda yürürken, olayda kullandıkları iddia edilen silahla beraber yakalanarak gözaltına alındı. Zanlıların yanı sıra anne Sabiha ve baba Mehmet Hicri’nin de gözaltına alındığını, soruşturmanın çok yönlü sürdüğü belirtildi. Soysal’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

YARDIM İSTEMİŞTİ

Öte yandan Dörtyol İlçesindeki yetkililerden alınan bilgiye göre, 3 yıllık evli ve bir çocuk annesi Ceylan Soysal, kısa süre önce Çanakkale’deki eşinden ayrılıp, ailesinin yanına geldi. Ailesinin Soysal’a kocasında ayrılması nedeniyle işkence yaptığı, vücudunda darp izleri olduğu, genç kadının olaydan bir gün önce Dörtyol Adliyesine giderek can güvenliğinin olmadığı ve ailesi tarafından tehdit edildiği konusunda şikayette bulunduğu iddia edildi. Aynı şikayeti Dörtyol Kaymakamlığına da yaptığı öne sürüldü. Urfa’dan göç edip Dörtyol’a yerleşen ailenin ise bir hafta önce Soysal’ın kayıp olduğu yönünde polise başvuruda bulunduğu, ancak başvurularını cinayetten bir gün önce geri çektikleri önü sürüldü.
Polisin cinayete ilişkin Hicri ailesinden gözaltına aldığı 5 kişinin Dörtyol Adliyesine getirildiği ve ifade alma işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. (Hatay/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Hekime yönelik şiddete hapis cezası

SONRAKİ HABER

Hrant Dink için etkinlik düzenlenecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa