08 Ocak 2015 10:09

Yandaş medyada 'İslam düşmanı dergi' vurgusu

Fransa’da mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yönelik saldırı dünya medyasında olduğu gibi Türkiye medyasında da manşetlerde. Hükümete yakın medya “provokasyon” vurgusu yaptı, İslamcı Vahdet, “Bu işte bir gavurluk var” manşeti atacak kadar çirkinleşti. Yandaş medyanın manşetlerinde katliamı neredeyse meşrulaştırmayı hedefleyen ifadeler yer aldı.

Paylaş

Fransa’da mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yönelik saldırı dünya medyasında olduğu gibi Türkiye medyasında da manşetlerde.

Hükümete yakın medya “provokasyon” vurgusu yaparken, Vahdet, “Bu işte bir gavurluk var” manşeti atacak kadar çirkinleşti. Yandaş medyanın manşetlerinde katliamı neredeyse meşrulaştırmayı hedefleyen ifadeler yer aldı.

Türkiye gazetesi “Peygamber efendimizin sözde karikatürünü yayınlayan” diyerek tanımladığı mizah dergisine baskını “Randevulu saldırı” başlığıyla verdi. Türkiye, “randevu” vurgusuyla derginin son sayısında yayımlanan karikatürü hatırlattı ve “Avrupa’da Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı bir dönemde yaşanması manidar” dedi.

Yeni Şafak, “Paris katliamı” başlığını atarken haberinde Charlie Hebdo için “Her sayısı nefret” iddiasında bulundu. Sabah da derginin İslam dünyasının büyük tepkisini çektiğine vurgu yaptı.

Star, “Fransa’da kirli oyun”, Akşam “Fransa’nın 11 Eylül’ü”, Yeni Akit “Adrese teslim provokasyon” başlığı atarken Vahdet, “Bu işte bir gavurluk” var diyerek Akit’i aratmadığını bir kez daha gösterdi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Dünya medyası 'özgürlüğe saldırı' dedi

SONRAKİ HABER

Belediye İş İzmir Şubeleri #izmirküllerindendoğacak kampanyası için çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa