BDP ve Blok

BDP ve Blok 'yol haritası' için Van'da toplanıyor

BDP grubu ile Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku bileşenleri, 21-25 Temmuz tarihleri arasında Van'da toplanıyor. Toplantılarda BDP ve Blok'un ortak yol haritasının çıkarılacağı belirtiliyor.BDP Grubu ile Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku bileşenleri, 21-25 Temmuz tarihleri arasında Van'da toplanıyor. BDP Eş Genel Başkanları,

BDP grubu ile Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku bileşenleri, 21-25 Temmuz tarihleri arasında Van'da toplanıyor. Toplantılarda BDP ve Blok'un ortak yol haritasının çıkarılacağı belirtiliyor.

BDP Grubu ile Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku bileşenleri, 21-25 Temmuz tarihleri arasında Van'da toplanıyor. BDP Eş Genel Başkanları, grubun tüm milletvekilleri ve blok bileşeni milletvekilleri ile parti temsilcilerinin de katılacağı 5 günlük toplantıda Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK) ilan ettiği Demokratik Özerklik konusunda çalışmalarda bulunulacağı öğrenildi.

Tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılmaması, hükümetin tutumu, askeri ve siyasi operasyonlar, Kürtlere ve kurumlarına yönelik geliştirilen ırkçı saldırılar gibi güncel siyasal gelişmelerin tartışılacağı toplantıda, önümüzdeki sürece ilişkin BDP ve Blok ortak yol haritası çıkaracak. Basına kapalı yapılacak toplantı, 21 Temmuz günü Van Merit Otel'de sabah saatlerinde başlayacak. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net