18 Temmuz 2011 09:11

İmamlardan ‘Evrime evet’ mektubu

HIRİSTİYAN ve Musevi din adamlarından sonra bazı Müslüman din adamları da evrim ile kendi dini inançları arasında herhangi bir çatışma olmadığını ilan eden bir açık mektuba imza attı.ABD’de yaşayan bazı Müslüman din adamları evrimi kabul eden imamlar-mektubuna imza attı. Michigan’da bir doktor olan ve Ohio-Perrysburg&r

İmamlardan ‘Evrime evet’ mektubu

Paylaş

HIRİSTİYAN ve Musevi din adamlarından sonra bazı Müslüman din adamları da evrim ile kendi dini inançları arasında herhangi bir çatışma olmadığını ilan eden bir açık mektuba imza attı.

ABD’de yaşayan bazı Müslüman din adamları evrimi kabul eden imamlar-mektubuna imza attı. Michigan’da bir doktor olan ve Ohio-Perrysburg’daki Büyük Şehir Toledo İslam Merkezi üyesi T. O. Shanavas’ın yazdığı mektupta; “biz imamlar olarak, devlet okulları eğitim müdürlüklerinde ve kurullarında evrim biliminin öğretilmesinde kararlı olunmasını ısrarla tavsiye ediyoruz” deniliyor.

Mektupların fikir babası olan Indianapolis Butler Üniversitesi’nden Michael Zimmerman ise; “Bu durum ayrıca, evrim ve bilimin, aralarında oldukça derin dinsel bölünmeler olan kişi ve dini toplulukları, ortak bir zemin üzerinde birleştirici bir faktör sağlamada ve bu çeşitli grupları birleştirmede de başarılı olduğunu gösteriyor” dedi. Michael Zimmermann ayrıca “Hıristiyanların da, evrimi kabul eden Müslüman imamların mektubu dolayısıyla heyecan duyduklarını” belirtti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Hayyam Klarnet Konçertosu’nu Sabine Maeyer seslendirdi

SONRAKİ HABER

Rusya, 20 Ukrayna askerinin tutukluluk süresini uzattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa