18 Temmuz 2011 08:22

Kürt işçilere ırkçı saldırı: 1 yaralı

Erzurum'un Aziziye İlçesi'nde bir grup, TOKİ konutlarında çalışan Kürt işçilere saldırdı. Olayda bir işçi yaralanırken, güvenlik önleminin alınmadığı ilçede işçilerin inşaat alanının dışına çıkamadığı bildirildi.Aziziye İlçesi'nde bir grup, Diyarbakır'da yaşanan çatı

Kürt işçilere ırkçı saldırı: 1 yaralı

Paylaş

Erzurum'un Aziziye İlçesi'nde bir grup, TOKİ konutlarında çalışan Kürt işçilere saldırdı. Olayda bir işçi yaralanırken, güvenlik önleminin alınmadığı ilçede işçilerin inşaat alanının dışına çıkamadığı bildirildi.

Aziziye İlçesi'nde bir grup, Diyarbakır'da yaşanan çatışmada 13 askerin yaşamını yitirmesini bahane ederek, TOKİ konutlarında çalışan Kürt işçilere saldırdı. Olay dün akşam saatlerinde bir Kürt işçinin çarşı merkezinde sözlü tacize uğramasıyla başladı. "13 askerimizi şehit ettiniz, burada ne işiniz var" denilerek hakaret ve sözlü tacize uğrayan işçi ile esnaf arasında yaşanan tartışma çevredeki esnafların da dahil olmasıyla kısa sürede büyüdü. Bazı yurttaşların araya girmesiyle engellenen olay akşam saatlerinde bir grubun inşaat alanına gelerek kapıları tekmeleyip, "PKK'liler gelip Aziziye'de mi ekmek yiyeceksiniz" deyip, küfürler etti.

Gelen grubun taşlı ve sopalı saldırısına uğrayan işçilerden biri yaralanırken, saldırı yerine polisin gelmesiyle söz konusu Kürt işçi, Aziziye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İsmi öğrenilemeyen işçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, 200'e yakın Kürt işçinin ise alınmayan güvenlik nedeniyle hayatından endişelendiği için ilçe merkezine çıkamadığı bildirildi. (Erzurum/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Soyadı öyküleri kitaplaşıyor

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa