Yolsuzluk yapan başhekim görevden alındı

Yolsuzluk yapan başhekim görevden alındı

İSMİ AKP’de milletvekili aday adaylığı için geçen Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öztekin Çıkman, yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle görevden alındı.İhalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiası üzerine geçen yıl inceleme başlatan Sağlık Bakanlığı müfettişleri, 4 aylık çalışma ardından

İSMİ AKP’de milletvekili aday adaylığı için geçen Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öztekin Çıkman, yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle görevden alındı.

İhalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiası üzerine geçen yıl inceleme başlatan Sağlık Bakanlığı müfettişleri, 4 aylık çalışma ardından yolsuzlukla ilgili rapor hazırladı. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öztekin Çıkman'ın yaptığı 3 ayrı ihalenin yüzlerce belgesini inceleyen müfettişler, yapılan alımlarda devletin 4 milyon TL zarara uğratıldığını belirledi. Yolsuzlukla ilgili raporlarını geçen yıl Sağlık Bakanlığı'na veren müfettişler, Çıkman ve iki yardımcısı Dr. Şenay Can ve Dr. Doğan Eroğulları hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulundu. Bakanlıkta bekletilen raporlar, savcılığın talebi üzerine Van'a gönderilirken, Öztekin Çıkman ile yardımcıları Can ve Eroğulları ise Sağlık Bakanlığı'ndan Van Valiliği'ne gönderilen yazıyla görevden alındı. Ayrıca 4 milyon TL'nin tazmin edileceği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net