Toplam Sandık: 2458
Açılan Sandık: 2458
Kullanılan Oy: 680719
Geçerli Oy: 665628
Geçersiz Oy: 15091
Katılım: %87.54
Toplam Seçmen: 777595
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

3 274329 % 40.1
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 234847 % 34.33
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 106639 % 15.59
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 49934 % 7.3
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 3335 % 0.49
6

Vatan - Vatan Partisi

0 2989 % 0.44
7

SP - Saadet Partisi

0 2703 % 0.4
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 2668 % 0.39
9

DP - Demokrat Parti

0 1556 % 0.23
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1215 % 0.18
11

KP - Komünist Parti

0 936 % 0.14
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 848 % 0.12
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 637 % 0.09
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 578 % 0.08
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 456 % 0.07
16

Millet - Millet Partisi

0 385 % 0.06

Aydın Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
BÜLENT TEZCANMETİN LÜTFİ BAYDARHÜSEYİN YILDIZMEHMET FATİH ATAYTAYFUN TALİPOĞLUFERDA ÇAĞLAR ERKUTFULYA ÜSTÜNDAĞ
AKP
MEHMET ERDEMABDURRAHMAN ÖZMUSTAFA SAVAŞERSİN ESENLİKMETİN YAVUZHİLMİ YILDIRIMHAKAN ÇAĞLAR ERÜRKER
MHP
DENİZ DEPBOYLUMEHMET BELİĞ AZBAZDARHİLMİ BOLATOĞLUMUSA İLHANHÜSNİYE KOZANAHMET ÖZKANAYDEMİR DURMUŞ
HDP
DOĞAN ERBAŞNURİ KESERCİMAHMUT NACARSEVAY AKKAN AÇICIABDULNASIR SUBAŞİAYFER DEMİRELMEHMET GÖCEKLİ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEÇİL MUMCUOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi PEHLÜL SARAÇ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi PERİHAN KAPLAN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KOZAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİME ŞİMŞEK
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FUAT BARUTÇU
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CAVİT ŞİMŞEK
1 BBP - Büyük Birlik Partisi ALİ İHSAN YILMAZ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi AKMAN GÜLER
3 BBP - Büyük Birlik Partisi AYFER KIRAÇ
4 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA SADIK TABAK
5 BBP - Büyük Birlik Partisi HÜSEYİN AKGÜL
6 BBP - Büyük Birlik Partisi FATİH TECİMER
7 BBP - Büyük Birlik Partisi NEBİ HAKAN TÜRKMENOĞLU
1 DP - Demokrat Parti SALİH MUSLU
2 DP - Demokrat Parti ŞAHİN EKEN
3 DP - Demokrat Parti MUZAFFER ÇIBIK
4 DP - Demokrat Parti ALİ OSMAN DUMAN
5 DP - Demokrat Parti CAFER AVCI
6 DP - Demokrat Parti TURGAY HARMAN
7 DP - Demokrat Parti MEHMET CAHİT ALTINTAŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti CAN KARABULUT
2 DSP - Demokratik Sol Parti ZİYA KESKİN
3 DSP - Demokratik Sol Parti HAYRULLAH SUSAR
4 DSP - Demokratik Sol Parti KEMAL CEM PÜLTEN
5 DSP - Demokratik Sol Parti SEVİNÇ ARIKAN
6 DSP - Demokratik Sol Parti BÜLENT CÜNLÜ
7 DSP - Demokratik Sol Parti MAKBULE TOPCU
1 DYP - Doğru Yol Partisi SERKAN SERBEST
2 DYP - Doğru Yol Partisi ÇİĞDEM KARACA ARSLANKURT
3 DYP - Doğru Yol Partisi GİZEM BALTA
4 DYP - Doğru Yol Partisi MUALLA KUTLU
5 DYP - Doğru Yol Partisi TURGAY YAVUZ BALTA
6 DYP - Doğru Yol Partisi NESLİHAN DİNÇER
7 DYP - Doğru Yol Partisi ESENGÜL ERDOĞDU
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET DOĞAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FERAT YÜCEL
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAHAR SEZER
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ŞİRİN TİMUR
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NERGİZ KANDEMİR
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEVGÜL YAZAR
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DİLBER DEMİR TAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURGÜL KARSAK
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BARIŞ YILDIZ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET KOÇAK
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜLHANIM KAYA
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi VEYSEL HAYIRLI
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TUĞBA ŞENOĞLU
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FERHAT YANAR
1 KP - Komünist Parti İRFAN ERTEL
2 KP - Komünist Parti KADER DÜNDAR
3 KP - Komünist Parti NEJLA YILMAZ
4 KP - Komünist Parti HASAN POLAT
5 KP - Komünist Parti SEHER DEMİROĞLU
6 KP - Komünist Parti DAMLA PELİN ŞAHİN
7 KP - Komünist Parti NURSEL DALKILIÇ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ERDAL DEMİR
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ DOST
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZKAN TEMİZTEPE
4 LDP - Liberal Demokrat Parti BÜLENT ALTÜRK
5 LDP - Liberal Demokrat Parti ERGÜN GÜRLEYİK
6 LDP - Liberal Demokrat Parti NAZİKE FÜSUN ÇAĞIRAN
7 LDP - Liberal Demokrat Parti METİN KARAMAN
1 Millet - Millet Partisi SALİH ŞİNASİ YEGEN
2 Millet - Millet Partisi RAMAZAN ÖZEN
3 Millet - Millet Partisi MUSTAFA ÇELİK
4 Millet - Millet Partisi VELİ ÇELİK
5 Millet - Millet Partisi BELKIS ÇAPAR
6 Millet - Millet Partisi RAGIP DEMİR
7 Millet - Millet Partisi SALİHA ÇİL
1 SP - Saadet Partisi ŞERAFETTİN KILIÇ
2 SP - Saadet Partisi İSA YOLDAŞ
3 SP - Saadet Partisi MEHMET PEÇEN
4 SP - Saadet Partisi MESUT DAĞ
5 SP - Saadet Partisi KAMİL KAVAKLIOĞLU
6 SP - Saadet Partisi ŞERAFETTİN AKYÜZ
7 SP - Saadet Partisi YASİN SARIKAYA
1 Vatan - Vatan Partisi SEMİH EGESOY
2 Vatan - Vatan Partisi FATMA SİBEL ARSLANTÜRK
3 Vatan - Vatan Partisi BİLNUR ŞUVAK
4 Vatan - Vatan Partisi BERRİN ARSLAN
5 Vatan - Vatan Partisi SANİYE DUMAN
6 Vatan - Vatan Partisi ZEKİ GÜRSOY
7 Vatan - Vatan Partisi BİLAL SARIKAYA
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI