Toplam Sandık: 1047
Açılan Sandık: 1047
Kullanılan Oy: 287802
Geçerli Oy: 283698
Geçersiz Oy: 4104
Katılım: %84.86
Toplam Seçmen: 339150
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 136339 % 46.76
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

2 99403 % 34.09
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 40042 % 13.73
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 9101 % 3.12
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1750 % 0.6
6

SP - Saadet Partisi

0 1516 % 0.52
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 754 % 0.26
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 624 % 0.21
9

Vatan - Vatan Partisi

0 432 % 0.15
10

DP - Demokrat Parti

0 372 % 0.13
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 368 % 0.13
12

KP - Komünist Parti

0 298 % 0.1
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 184 % 0.06
14

Millet - Millet Partisi

0 130 % 0.04
15

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 130 % 0.04
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 111 % 0.04

Osmaniye Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
SUAT ÖNALMÜCAHİT DURMUŞOĞLUMEHMET REMZİ COŞKUNABDULLAH BELET
MHP
DEVLET BAHÇELİRUHİ ERSOYADNAN SARIDOĞANAHMET CANLI
CHP
NİHAT ÇERÇİGALİP KUTLU HAKTANSERPİL DÜZGÜNZEYNEL DEMİRBÜKER
HDP
HATİCE BETÜL ÇELEBİMEHMET ATIŞABDULSELAM KILIÇLATİF KAPLAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FAZLI BAŞDOĞAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ERDİNÇ SAY
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MALİK MUSA KAZIM YILDIRIM
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ORHAN DOĞAN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi İSMAİL GÜMÜŞ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ALİ BÖRKLÜ
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ERHAN KURUM
4 BBP - Büyük Birlik Partisi NEVZAT KARAKÖSE
1 DP - Demokrat Parti EMİN KOCAMAN
2 DP - Demokrat Parti MEHMET SAİD GAMLI
3 DP - Demokrat Parti ALİ AKGÜNLER
4 DP - Demokrat Parti ÖKKEŞ AÇICI
1 DSP - Demokratik Sol Parti FERAMUZ KABALCI
2 DSP - Demokratik Sol Parti CEMAL KINIŞ
3 DSP - Demokratik Sol Parti ABDULLAH GÜZEL
4 DSP - Demokratik Sol Parti NURİ ÖZKARA
1 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET USLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi CAFER TAYYAR YAVAŞ
3 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA GÖKHAN SANCAKTAR
4 DYP - Doğru Yol Partisi RABİYE TEMİZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAKİ AKAR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ŞAH ÇINAR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET NURİ MAVLAY
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEVAL GEZİCİ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜLAY ÇAPAR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi OSMAN KÜÇÜKOSMANOĞLU
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜLENT YILDIZ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BURHAN GÖL
1 KP - Komünist Parti BİRCAN MERSİNLİ ÇALŞIN
2 KP - Komünist Parti BERNA ÖZTEN GENÇBÜYÜR
3 KP - Komünist Parti KÜBRA YILDIRIM
4 KP - Komünist Parti EMİNE KÜKSAR
1 LDP - Liberal Demokrat Parti NAMİDAR ALTUN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ SAMİ GONCA
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZEN TOKAT
4 LDP - Liberal Demokrat Parti BEYZAT BERRAKSU
1 Millet - Millet Partisi İLYAS DEMİRDÜZEN
2 Millet - Millet Partisi HALİL İBRAHİM BOZOĞLAN
3 Millet - Millet Partisi SIDIKA BOZOĞLAN
4 Millet - Millet Partisi ÖZMİNİRE DÖNMEZ
1 SP - Saadet Partisi ORHAN ÇELİK
2 SP - Saadet Partisi MEHMET ALİ KAYA
3 SP - Saadet Partisi ÖKKEŞ DAĞLI
4 SP - Saadet Partisi ŞEYH İMAM ALTUNPAK
1 Vatan - Vatan Partisi ECDET GÜVEL
2 Vatan - Vatan Partisi YUSUF DUYAR
3 Vatan - Vatan Partisi HACI MUSTAFA GÜRLEK
4 Vatan - Vatan Partisi MEHMET NURİ BÖRÜBAN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI