Toplam Sandık: 622
Açılan Sandık: 622
Kullanılan Oy: 105971
Geçerli Oy: 104614
Geçersiz Oy: 1357
Katılım: %81.88
Toplam Seçmen: 129418
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 49343 % 45.9
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 37630 % 35
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 14542 % 13.53
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2712 % 2.52
5

SP - Saadet Partisi

0 865 % 0.8
6

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 587 % 0.55
7

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 416 % 0.39
8

DP - Demokrat Parti

0 301 % 0.28
9

Vatan - Vatan Partisi

0 235 % 0.22
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 228 % 0.21
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 221 % 0.21
12

KP - Komünist Parti

0 134 % 0.12
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 96 % 0.09
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 83 % 0.08
15

Millet - Millet Partisi

0 63 % 0.06
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 55 % 0.05

Artvin Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
İSRAFİL KIŞLAHAYRETTİN GÜLBİN
CHP
UĞUR BAYRAKTUTANMUSA ULUTAŞ
MHP
MUHAMMED ALTUNALNEDİM ÖZER
HDP
RECEP DEMİRCİMEHMET EMİN İNCE

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İBRAHİM YILDIRIM
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NİYAZİ AYDEMİR
1 BBP - Büyük Birlik Partisi FARUK MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ARİF YAZICI
1 DP - Demokrat Parti ERTAN KÜÇÜKAY
2 DP - Demokrat Parti OSMAN ÖZDEMİR
1 DSP - Demokratik Sol Parti NİHAT USTA
2 DSP - Demokratik Sol Parti METE KARA
1 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA ABDULLAHOĞLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi ZEYNEP ALDIRMAZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RAFET ÖZDEMİR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DAVUT EKİNCİ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi PERİHAN ÇINGI
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SEVİM IŞIK
1 KP - Komünist Parti ZAFER ÜNLÜ
2 KP - Komünist Parti NİLÜFER GÜLLÜ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SAFİYE SARIOĞLU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti HATİCE AKKAYA
1 Millet - Millet Partisi HÜSEYİN ABDULLAHOĞLU
2 Millet - Millet Partisi ZEKİ KABCI
1 SP - Saadet Partisi GÜLTEKİN SOYDAN
2 SP - Saadet Partisi METİN SAYAR
1 Vatan - Vatan Partisi AYNUR ŞAHİN
2 Vatan - Vatan Partisi YUSUF VAYİÇ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI