Toplam Sandık: 343
Açılan Sandık: 343
Kullanılan Oy: 68004
Geçerli Oy: 66481
Geçersiz Oy: 1523
Katılım: %86.19
Toplam Seçmen: 78898
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 44571 % 65.24
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 12462 % 18.24
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 8399 % 12.29
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 1357 % 1.99
5

SP - Saadet Partisi

0 309 % 0.45
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 308 % 0.45
7

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 254 % 0.37
8

KP - Komünist Parti

0 235 % 0.34
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 114 % 0.17
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 101 % 0.15
11

Vatan - Vatan Partisi

0 82 % 0.12
12

DP - Demokrat Parti

0 54 % 0.08
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 22 % 0.03
14

Millet - Millet Partisi

0 21 % 0.03
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 18 % 0.03
16

DSP - Demokratik Sol Parti

0 15 % 0.02

Kilis Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
REŞİT POLATMUSTAFA HİLMİ DÜLGER
MHP
MUSTAFA YÜNMEHMET ÖZAYTÜRK
CHP
ALİ TUNAREŞİT TAYFUN ALAN
HDP
KASIM KISAHADİCE SEZGİN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET GALİP AKDAĞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ZEKERİYE BÜLENT BULUT
1 BBP - Büyük Birlik Partisi HÜSEYİN YILMAZ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi SEYDO YILDIRIM
1 DP - Demokrat Parti CAFER KÖROĞLU
2 DP - Demokrat Parti ALİ ŞERBETÇİ
1 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET CAHİT BAYRAM
2 DSP - Demokratik Sol Parti SEFA ÖZCAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi ADEM ÇELİK
2 DYP - Doğru Yol Partisi NURULLAH ÖZCAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ABDULLAH EMÇ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ÜMİT TEKTAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SELDA DÖNMEZ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DENİZ DÖNMEZ
1 KP - Komünist Parti REMZİ ÖZTÜRK
2 KP - Komünist Parti MEHMET AVCI
1 LDP - Liberal Demokrat Parti VELİ GÖKTEPE
2 LDP - Liberal Demokrat Parti METİN GÜL
1 Millet - Millet Partisi SÜLEYMAN GÖYCINCIK
2 Millet - Millet Partisi ZEKİYE NACAR
1 SP - Saadet Partisi ŞERİF KARAKURT
2 SP - Saadet Partisi MEHMET SALİH ÖZOĞUZ
1 Vatan - Vatan Partisi İRFAN MÜLHİM
2 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA ASEFLER
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI