Toplam Sandık: 488
Açılan Sandık: 488
Kullanılan Oy: 142546
Geçerli Oy: 140116
Geçersiz Oy: 2430
Katılım: %84.78
Toplam Seçmen: 168136
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 70670 % 49.08
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 44989 % 31.24
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 14118 % 9.8
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 9622 % 6.68
5

SP - Saadet Partisi

0 1253 % 0.87
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1087 % 0.75
7

Vatan - Vatan Partisi

0 513 % 0.36
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 406 % 0.28
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 364 % 0.25
10

DP - Demokrat Parti

0 248 % 0.17
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 192 % 0.13
12

KP - Komünist Parti

0 158 % 0.11
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 146 % 0.1
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 110 % 0.08
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 62 % 0.04
16

Millet - Millet Partisi

0 55 % 0.04

Yalova Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
FİKRİ DEMİRELİLKER KARBUZ
CHP
MUHARREM İNCEMURAT OCAK
MHP
HATİCE BEŞTAŞALİ OĞUZ BERBEROĞLU
HDP
CEMİL ELDENSONGÜL HACIOĞLU DAĞ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RAMAZAN ÇİMEN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YÜKSEL DURAK
1 BBP - Büyük Birlik Partisi TALİP BAYBURTLU
2 BBP - Büyük Birlik Partisi KEMAL YILDIZ
1 DP - Demokrat Parti HASAN HÜSEYİN ÜREKLİ
2 DP - Demokrat Parti NURŞEN SEVREN
1 DSP - Demokratik Sol Parti CEMAL BAYRAM
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA TOPÇU
1 DYP - Doğru Yol Partisi CEMAL TURHAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi CAFER ARSLAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHMUT ERTEN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NEBAHAT BİLİNMİŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÖZLEM TAVA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET ANKUT
1 KP - Komünist Parti KAMİL BEYHAN GÜLEÇ
2 KP - Komünist Parti HÜLYA YILDIZ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti GÜL DENGE DÜZELT
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET NİZAM KAĞITÇIBAŞI
1 Millet - Millet Partisi MUSTAFA KOP
2 Millet - Millet Partisi AHMET ÜSTÜN
1 SP - Saadet Partisi MUSTAFA BALTA
2 SP - Saadet Partisi DOĞAN DOĞRU
1 Vatan - Vatan Partisi AYŞE NİLGÜN METİNGÜ
2 Vatan - Vatan Partisi REMZİYE ŞENOCAK
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI