Toplam Sandık: 814
Açılan Sandık: 814
Kullanılan Oy: 215581
Geçerli Oy: 211835
Geçersiz Oy: 3746
Katılım: %88.56
Toplam Seçmen: 243425
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

4 183159 % 84.13
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

0 26055 % 11.97
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 3538 % 1.63
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 2875 % 1.32
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 464 % 0.21
6

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 455 % 0.21
7

SP - Saadet Partisi

0 318 % 0.15
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 308 % 0.14
9

DYP - Doğru Yol Partisi

0 192 % 0.09
10

KP - Komünist Parti

0 90 % 0.04
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 70 % 0.03
12

Vatan - Vatan Partisi

0 58 % 0.03
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 47 % 0.02
14

DP - Demokrat Parti

0 43 % 0.02
15

Millet - Millet Partisi

0 20 % 0.01

Şırnak Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
FAYSAL SARIYILDIZLEYLA BİRLİKFERHAT ENCUAYCAN İRMEZ
AKP
ARSLAN TATARÖMER DEMİRCİHAN GÜVENSEYHAN AKI
CHP
MEHMET BİLİRSELAHATTİN UĞURMUZAFFER CİNGÜSALİH UĞUR
MHP
HAKİM ZEYREKYASİN BENEKŞAHİN SAZAKBÜLENT BORA BALTACI

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ALAİDDİN ÖZKAR
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞABAN UÇAR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA ŞENER
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUKADDES DENİZ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA ARSLAN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi SELİM RIFAT DURMUŞ
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MURAT SOYLU
4 BBP - Büyük Birlik Partisi TANER SARI
1 DP - Demokrat Parti UFUK DİCLELİ
2 DP - Demokrat Parti AYNUR USLU
3 DP - Demokrat Parti KEMAL KARACA
4 DP - Demokrat Parti ŞERİF KAYA
1 DSP - Demokratik Sol Parti RUHİ SANER
2 DSP - Demokratik Sol Parti ZEHRA SEMA OKUTAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti NUSRET ALDOĞAN
4 DSP - Demokratik Sol Parti NAİL KULE
1 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT ULUSU
2 DYP - Doğru Yol Partisi ZAHİDE ŞİMŞEK
3 DYP - Doğru Yol Partisi MELTEM SALMAN
4 DYP - Doğru Yol Partisi İLKER BAYIR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERHAN SEYYİDOĞLU
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KAMURAN TÜMÜÇ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUSTAFA DEMİRDAŞ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EŞREF EREN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TÜRKMEN PALA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ULAŞ ÖZÇELİK
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RIFAT ULAŞ AYSAL
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MURAT USLU
1 KP - Komünist Parti ÇAĞDAŞ DUDU
2 KP - Komünist Parti İLHAMİ DURMAZKESER
3 KP - Komünist Parti ZEHRA FİLİZ DEMİRAYAK
4 KP - Komünist Parti SEMİRA KÜSEN
1 Millet - Millet Partisi BAHTİYAR KIZILIRMAK
2 Millet - Millet Partisi NAZİM YILMAZ
3 Millet - Millet Partisi MUSTAFA ÖRÜN
4 Millet - Millet Partisi HATİCE ŞAHİN
1 SP - Saadet Partisi HÜSAMETTİN DUMAN
2 SP - Saadet Partisi ZEKİ BEGİŞ
3 SP - Saadet Partisi SAMET KILIÇ
4 SP - Saadet Partisi MUSTAFA SÜLEYMAN AYAZ
1 Vatan - Vatan Partisi MEHMET HALUK MIHALİOĞLU
2 Vatan - Vatan Partisi BORA SARIKAYA
3 Vatan - Vatan Partisi SABAHAT ARSLAN
4 Vatan - Vatan Partisi FATMA CANSEVER
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI