Toplam Sandık: 1080
Açılan Sandık: 1080
Kullanılan Oy: 267894
Geçerli Oy: 257552
Geçersiz Oy: 10342
Katılım: %85.75
Toplam Seçmen: 312427
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

3 176624 % 66.73
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 77713 % 29.36
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 4155 % 1.57
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 2033 % 0.77
5

SP - Saadet Partisi

0 1335 % 0.5
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1023 % 0.39
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 883 % 0.33
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 289 % 0.11
9

KP - Komünist Parti

0 177 % 0.07
10

DYP - Doğru Yol Partisi

0 121 % 0.05
11

DP - Demokrat Parti

0 94 % 0.04
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 78 % 0.03
13

Vatan - Vatan Partisi

0 71 % 0.03
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 51 % 0.02
15

Millet - Millet Partisi

0 25 % 0.01

Batman Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
AYŞE ACAR BAŞARANMEHMET ALİ ASLANSAADET BECEREKLİKADİR TUNÇ
AKP
ATAULLAH HAMİDİZİVER ÖZDEMİRMURAT ÇİÇEKADİLE GÜRBÜZ
CHP
MANSUR OBUTORHAN CİHANHAMİT KESKİNKEMAL DEMİR
MHP
CEMİL GÜZELAHMET ERCAN YILDIRIMTURAN AYTEK ÖNALPÖMER KERVAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İRFAN YUSUF YAKUT
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CİHAT TEKİN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF KANLI
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ONUR KARATAŞOĞLU
1 BBP - Büyük Birlik Partisi İDRİS ÖZKAYNAK
2 BBP - Büyük Birlik Partisi MURAT KURTBAŞ
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ERCAN KAZAK
4 BBP - Büyük Birlik Partisi MEDENİ ORHAN
1 DP - Demokrat Parti AHMET GÜNEŞ
2 DP - Demokrat Parti MUZAFFER TAŞAN
3 DP - Demokrat Parti İLKER SOM
4 DP - Demokrat Parti GÜLSÜM ÖZCAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti BİRKAN DURAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET MORTEPE
3 DSP - Demokratik Sol Parti MÜMTAZ NUMANOĞLU
4 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET KARAKAŞ
1 DYP - Doğru Yol Partisi ABDULVEHAP URUK
2 DYP - Doğru Yol Partisi İPEK AMBER İZMİRLİ
3 DYP - Doğru Yol Partisi HAKAN ERSÖZ
4 DYP - Doğru Yol Partisi EKREM URUK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi TURAN İL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ESRA DENGTAŞ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FARUK DAĞ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi OĞUZHAN BAYRAM
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TUNYA KIZILTAŞ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HAMZA SAATCİOĞLU
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM GENÇER
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM ÖZÇELİK
1 KP - Komünist Parti SEÇKİN ZEYLAN
2 KP - Komünist Parti FERHAT ŞAHİN
3 KP - Komünist Parti VOLKAN TUNCER
4 KP - Komünist Parti SEDAT GÜL
1 Millet - Millet Partisi SÜLEYMAN ÇAKIROĞLU
2 Millet - Millet Partisi İSMAİL ÖRÜN
3 Millet - Millet Partisi KADİR ÇALIŞKAN
4 Millet - Millet Partisi ZÜBEYDE ÖRÜN
1 SP - Saadet Partisi MUSTAFA YILDIZ
2 SP - Saadet Partisi İBRAHİM GÜNEŞ
3 SP - Saadet Partisi İSMAİL KARTAL
4 SP - Saadet Partisi MUHAMMED GİDİCİ
1 Vatan - Vatan Partisi BAYRAM YURTÇİÇEK
2 Vatan - Vatan Partisi ALİ ŞAN GÜRZ
3 Vatan - Vatan Partisi GÜNAYDIN ÜNAL
4 Vatan - Vatan Partisi HASAN YILDIZ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI