Toplam Sandık: 691
Açılan Sandık: 691
Kullanılan Oy: 168938
Geçerli Oy: 163382
Geçersiz Oy: 5556
Katılım: %87.25
Toplam Seçmen: 193634
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 104179 % 62.05
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 34421 % 20.5
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 23098 % 13.76
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 1913 % 1.14
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1282 % 0.76
6

SP - Saadet Partisi

0 1211 % 0.72
7

KP - Komünist Parti

0 412 % 0.25
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 361 % 0.22
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 284 % 0.17
10

Vatan - Vatan Partisi

0 220 % 0.13
11

DP - Demokrat Parti

0 157 % 0.09
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 134 % 0.08
13

Millet - Millet Partisi

0 74 % 0.04
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 73 % 0.04
15

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 43 % 0.03
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 42 % 0.03

Kırıkkale Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
RAMAZAN CANABDULLAH ÖZTÜRKMEHMET DEMİR
MHP
SEYİT AHMET GÖÇERTACETTİN SİLSÜPÜRABDULLAH PEKGÖZ
CHP
HASAN BİÇERMUSTAFA DEMİRALADEM ŞAHİN
HDP
ŞAHİN İŞPARABENDİGAR CENGİZGÜLHAN AKINCI

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDURRAHMAN YOLAY
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İSMAİL HAKKI AKÇİN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OKTAY BİRİNCİ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi ÜZEYİR TUNÇ
2 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET SANCAK
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖMER EREN
1 DP - Demokrat Parti HAYATİ ÇİMEN
2 DP - Demokrat Parti YUNUS EMRE KARACA
3 DP - Demokrat Parti CEVDET ERCİYAS
1 DSP - Demokratik Sol Parti SEDAT YALÇIN
2 DSP - Demokratik Sol Parti TÜLAY ÖZMEN
3 DSP - Demokratik Sol Parti SELAHATTİN ÇOLAKOĞLU
1 DYP - Doğru Yol Partisi HASAN GÜRAL
2 DYP - Doğru Yol Partisi HAKAN PURTAŞ
3 DYP - Doğru Yol Partisi MAHİNUR DEMİRTAŞ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MERYEM ÜNAL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SAİT AKÇAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YILMAZ İL
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ŞAZİYE BEDİR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İSMET AĞBABA
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YAKUP BAYINDIR
1 KP - Komünist Parti GÜLNUR ANLAR
2 KP - Komünist Parti ÖMÜR FERDİ DOĞAN
3 KP - Komünist Parti RESUL AYTAŞ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ZEKİ BİDECİ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti UĞUR LAMA
3 LDP - Liberal Demokrat Parti KEREM KILIÇ
1 Millet - Millet Partisi HACI ÖMER ALGÜL
2 Millet - Millet Partisi AHMET BOZOĞLU
3 Millet - Millet Partisi MEHMET FATİH ALGÜL
1 SP - Saadet Partisi FARUK VURGUN
2 SP - Saadet Partisi SELAMİ ÇAKIR
3 SP - Saadet Partisi MÜİN YILDIZ
1 Vatan - Vatan Partisi NEZİH GÜLŞEN
2 Vatan - Vatan Partisi HASAN ŞENSES
3 Vatan - Vatan Partisi HASAN KILIÇASLAN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI