Toplam Sandık: 609
Açılan Sandık: 609
Kullanılan Oy: 149175
Geçerli Oy: 145138
Geçersiz Oy: 4037
Katılım: %88.95
Toplam Seçmen: 167703
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 95642 % 64.12
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 23855 % 15.99
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 22712 % 15.23
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2159 % 1.45
5

SP - Saadet Partisi

0 1568 % 1.05
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1094 % 0.73
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 457 % 0.31
8

Vatan - Vatan Partisi

0 299 % 0.2
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 293 % 0.2
10

KP - Komünist Parti

0 273 % 0.18
11

DP - Demokrat Parti

0 219 % 0.15
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 193 % 0.13
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 127 % 0.09
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 125 % 0.08
15

Millet - Millet Partisi

0 74 % 0.05
16

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 64 % 0.04

Karaman Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
RECEP KONUKRECEP ŞEKER
MHP
ALİ GÜLERMEHMET URAL
CHP
SAİM SEZENYAKUP SELVİ
HDP
SAMİ ACARŞADİYE YURTSEVER

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN KONUKSEVEN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDURRAHMAN KAPLAN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi AHMET AKGÜL
2 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET AKGÜL
1 DP - Demokrat Parti LEYLA BERBER
2 DP - Demokrat Parti METEHAN YAMAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti AYHAN KARADEMİR
2 DSP - Demokratik Sol Parti SİNAN DOĞAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi ALAATTİN YILDIRIM
2 DYP - Doğru Yol Partisi ALPASLAN ALDIRMAZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERHAT EKİNCİ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HATİCE GEDÜK
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURGÜL KUŞÇU
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YAHYA KEMAL KEÇECİ
1 KP - Komünist Parti AYŞE ESRA ALTUNDAL
2 KP - Komünist Parti ÖZGÜR YARDIM
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜSEYİN KOÇAK
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SELÇUK AVCI
1 Millet - Millet Partisi SALİH MISRAL
2 Millet - Millet Partisi MUSTAFA SAYAR
1 SP - Saadet Partisi ALİ ÇİFTÇİ
2 SP - Saadet Partisi HÜSEYİN ÇOBAN
1 Vatan - Vatan Partisi YÜCEL BAĞIRGAN
2 Vatan - Vatan Partisi BAYRAM ÜNLÜER
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI