Toplam Sandık: 859
Açılan Sandık: 859
Kullanılan Oy: 216412
Geçerli Oy: 210133
Geçersiz Oy: 6279
Katılım: %85.06
Toplam Seçmen: 254437
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 152294 % 70.52
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 38753 % 17.95
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 16907 % 7.83
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 3021 % 1.4
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1554 % 0.72
6

SP - Saadet Partisi

0 1012 % 0.47
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 436 % 0.2
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 397 % 0.18
9

KP - Komünist Parti

0 387 % 0.18
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 364 % 0.17
11

DP - Demokrat Parti

0 287 % 0.13
12

Vatan - Vatan Partisi

0 206 % 0.1
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 122 % 0.06
14

Millet - Millet Partisi

0 103 % 0.05
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 100 % 0.05

Aksaray Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
İLKNUR İNCEÖZCENGİZ AYDOĞDUMUSTAFA SERDENGEÇTİ
MHP
TURAN YALDIRNİLGÜN TOSUNAYŞE DENİZ AY
CHP
İSMAİL HAKKI AÇIKALINMERAL KOŞARHASAN ALİ ELİBOL
HDP
İSMAİL DOYGUNKIYMET TEMELMEHMET BALTAŞ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi VAHİT BELGE
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İBRAHİM DOĞAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi DERYA OYMAK
1 BBP - Büyük Birlik Partisi AHMET KARAMAN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi SUNA KARAMAN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MUSTAFA BAYAR
1 DP - Demokrat Parti FAYIK KOCAPINAR
2 DP - Demokrat Parti RAMAZAN OK
3 DP - Demokrat Parti SONER ÇETİN
1 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA TOSUN
2 DSP - Demokratik Sol Parti SEVİL TIRANK
3 DSP - Demokratik Sol Parti ADNAN DÖKMEZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi CİHANBEY TAYLAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEVİM KIROĞLU
3 DYP - Doğru Yol Partisi MUAMMER ARSLANTAŞ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CEMAL ÖZAY
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YUNUS ÖRKMEZ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CUMA TARAK
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NEBİLE YILDIZ ÖZÇELİK
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ADEM POLAT
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HÜSEYİN CEYLAN
1 KP - Komünist Parti SERAP ALTINER ÖRNEK
2 KP - Komünist Parti TÜRKAN ESER
3 KP - Komünist Parti ÖZGÜR KILIÇASLAN
1 Millet - Millet Partisi ALİ ÜNAL
2 Millet - Millet Partisi HAŞİM AKKURT
3 Millet - Millet Partisi ZEKERİYA ETMİŞ
1 SP - Saadet Partisi LEVENT SERDAR ŞAHİN
2 SP - Saadet Partisi MEHMET SOLAK
3 SP - Saadet Partisi METİN ÇITAK
1 Vatan - Vatan Partisi ATİLA KARAKOR
2 Vatan - Vatan Partisi ALİ MACUN
3 Vatan - Vatan Partisi HULUSİ ERBAŞ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI