Toplam Sandık: 1496
Açılan Sandık: 1496
Kullanılan Oy: 382935
Geçerli Oy: 374501
Geçersiz Oy: 8434
Katılım: %85.82
Toplam Seçmen: 446211
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 189261 % 49.18
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 138573 % 36.01
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 36788 % 9.56
4

SP - Saadet Partisi

0 5297 % 1.38
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 4822 % 1.25
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 3098 % 0.8
7

Vatan - Vatan Partisi

0 1412 % 0.37
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1202 % 0.31
9

DP - Demokrat Parti

0 1096 % 0.28
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1023 % 0.27
11

KP - Komünist Parti

0 686 % 0.18
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 513 % 0.13
13

Millet - Millet Partisi

0 448 % 0.12
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 338 % 0.09
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 292 % 0.08

Zonguldak Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
HÜSEYİN ÖZBAKIRFARUK ÇATUROĞLUÖZCAN ULUPINARAKIN KAYMAKAYTEKİN KAZANCI
CHP
ŞERAFETTİN TURPCUÜNAL DEMİRTAŞHARUN AKINDENİZ YAVUZYILMAZBUKET MÜFTÜOĞLU
MHP
ZEKİ ÇAKANYAVUZ ERKMENAHMET EMRE BAYRAMOĞLUİLYAS ALTUNBURHAN TEMEL ÇINAR
SP
YUSUF ÇETİNSALİH DÖNMEZSEYFETTİN AYDEMİRSAMET GÜNGÖRMEHMET ULU

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi TURGUT AYDIN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KEMAL ELİÇORA
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÜMİT SEZGİN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYŞE POLAT
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İLHAMİ ÖZTÜRK
1 BBP - Büyük Birlik Partisi AHMET ÇOLAK
2 BBP - Büyük Birlik Partisi SERDAR ÇOŞĞUN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi TURGUT GÜNAY
4 BBP - Büyük Birlik Partisi ERDAL KIZILKAYA
5 BBP - Büyük Birlik Partisi MURAT KARA
1 DP - Demokrat Parti ÖNDER BOSTANCI
2 DP - Demokrat Parti MENDERES UZUN
3 DP - Demokrat Parti HAMZA KARA
4 DP - Demokrat Parti NURAY EREN
5 DP - Demokrat Parti METİN DEMİR
1 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA TİMUR
2 DSP - Demokratik Sol Parti SERCAN GÜNARSLAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti NUSRET SARI
4 DSP - Demokratik Sol Parti SÜLEYMAN BOŞNAK
5 DSP - Demokratik Sol Parti BEYHAN BAŞOĞLU
1 DYP - Doğru Yol Partisi ALİ BOYACI
2 DYP - Doğru Yol Partisi SUAT BAKIR
3 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET GALİP KELEŞ
4 DYP - Doğru Yol Partisi YUNUS BAŞARAN
5 DYP - Doğru Yol Partisi SÜLEYMAN BAYAR
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜNAYDIN PALA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BİLAL KARA
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İPEK DALKILINÇ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YUSUF BARUT
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ABDULLAH ELİK
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi FİLİZ ADA STEPHENSON
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi METİN KILIÇ
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi ŞAYESTE SALMANOĞLU
4 HDP - Halkların Demokratik Partisi FAHRİ BOZBAŞ
5 HDP - Halkların Demokratik Partisi BEDİRHAN GÜNEŞ
1 KP - Komünist Parti ONUR SEÇKİN
2 KP - Komünist Parti MELİH COŞKUN
3 KP - Komünist Parti HİKMET YAMAN
4 KP - Komünist Parti RAMAZAN GÜLMEZ
5 KP - Komünist Parti HATİCE BOZÇİÇEK
1 LDP - Liberal Demokrat Parti MURAT MANKAN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ŞAHİN GÜLTEKİN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti SADIK BAŞ
4 LDP - Liberal Demokrat Parti HASAN ÇEŞMECİ
5 LDP - Liberal Demokrat Parti SAFİYE SERDAROĞLU
1 Millet - Millet Partisi ALİ ARABA
2 Millet - Millet Partisi ARİF GÖKDEMİR
3 Millet - Millet Partisi HASAN AYGÜN
4 Millet - Millet Partisi ALİ VAROL
5 Millet - Millet Partisi ENVER GÖKTEPELİ
1 Vatan - Vatan Partisi ALİSEYDİ TATAR
2 Vatan - Vatan Partisi REMZİYE KÖSE
3 Vatan - Vatan Partisi MEHMET USLUBAŞ
4 Vatan - Vatan Partisi İLHAMİ ÖZELÇİ
5 Vatan - Vatan Partisi OKAN ERDÖL
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI