Toplam Sandık: 2019
Açılan Sandık: 2019
Kullanılan Oy: 481906
Geçerli Oy: 471347
Geçersiz Oy: 10559
Katılım: %80.36
Toplam Seçmen: 599698
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

6 312503 % 64.51
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 149037 % 30.77
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 8673 % 1.79
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 6010 % 1.24
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 2361 % 0.49
6

SP - Saadet Partisi

0 2174 % 0.45
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1345 % 0.28
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 738 % 0.15
9

KP - Komünist Parti

0 309 % 0.06
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 281 % 0.06
11

DYP - Doğru Yol Partisi

0 278 % 0.06
12

DP - Demokrat Parti

0 225 % 0.05
13

Vatan - Vatan Partisi

0 187 % 0.04
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 165 % 0.03
15

Millet - Millet Partisi

0 93 % 0.02

Van Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
FİGEN YÜKSEKDAĞ ŞENOĞLULEZGİN BOTANNADİR YILDIRIMTUĞBA HEZER ÖZTÜRKADEM GEVERİBEDİA ÖZGÖKÇE ERTANLOKMAN ERGÜNYELİZ YILDIRIM
AKP
BEŞİR ATALAYBURHAN KAYATÜRKVAHDETTİN İNCEFATİH ÇİFTCİKAYHAN TÜRKMENOĞLUEBUBEKİR KAÇMAZFARUK ALPASLANFERMAN YILDIRIM
CHP
CEMAL ŞENMEHMET KURUKCUSERAP ALKANKASIM BEYAZŞANEL GÜLOĞLUFIRAT KUVETLİSIRACEDDİN İLDEŞNEVZAT KOÇ
MHP
GÜLTEKİN ÇAVUŞOĞLUYAVUZ SELİM CAMUŞCUHURŞİT CANLILEYLA GÖÇGENNARİN ARIÖZŞUAYİP ATAGÜLTEKİN GÜLSAVAŞ YİLDİRİM

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi METİN POLAT
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HALİT ALBAY
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi VEYSEL KAZEL
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYŞE MAVİLİ
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF SAKALLI
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İHSAN ÇETİN
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİME AKDAĞ
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ADEM TURHAN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET SAİT SEVEN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ŞAKİR BÜYÜKBAŞ
3 BBP - Büyük Birlik Partisi ÇELEBİ BEGGİ
4 BBP - Büyük Birlik Partisi SELMA ÖZLÜ
5 BBP - Büyük Birlik Partisi ALİ BOZKAPLAN
6 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET TÜRKSOY
7 BBP - Büyük Birlik Partisi HASAN HÜSEYİN ÇİÇEK
8 BBP - Büyük Birlik Partisi FİKRET GÖKDERE
1 DP - Demokrat Parti MUSTAFA ERHAN GÜMÜŞ
2 DP - Demokrat Parti HAKAN KEDALİ
3 DP - Demokrat Parti YAŞAR KARATAŞ
4 DP - Demokrat Parti ALİ GÜRCAN ATLI
5 DP - Demokrat Parti TÜRKER KOÇAK
6 DP - Demokrat Parti İBRAHİM ER
7 DP - Demokrat Parti KISMET ATUN
8 DP - Demokrat Parti HALİT EKEN
1 DSP - Demokratik Sol Parti RAGIP HAZAR
2 DSP - Demokratik Sol Parti YUSUF KUKUL
3 DSP - Demokratik Sol Parti BERKER BOSTANCI
4 DSP - Demokratik Sol Parti ORKUN ALDANMAZ
5 DSP - Demokratik Sol Parti AYHAN YILDIZ
6 DSP - Demokratik Sol Parti HAYRETTİN ÖZGENÇ
7 DSP - Demokratik Sol Parti TÜRKAN KARAMOLLAOĞLU
8 DSP - Demokratik Sol Parti EMRE TÜRKELİ
1 DYP - Doğru Yol Partisi ADEM SIĞIRTMAÇ
2 DYP - Doğru Yol Partisi ABDURRAHMAN KAYGISIZ
3 DYP - Doğru Yol Partisi ABDİ PİYAL
4 DYP - Doğru Yol Partisi ADEM KILIÇ
5 DYP - Doğru Yol Partisi AHMET YILDIRIM
6 DYP - Doğru Yol Partisi ADNAN SERİNDERE
7 DYP - Doğru Yol Partisi AYDIN ABA
8 DYP - Doğru Yol Partisi ALPARSLAN AÇIK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ABDULMENAF KIRAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ERTUĞRUL ÇABUKER
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HARUN BAYRAM
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NEVRUZ ERKIRAN
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İNAN SEZER
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEVDA DAĞDELEN
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZERNUR ÖZDEMİR
8 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi UMUT BOZYEL
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HAZAL GÖL
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURHAYAT ÖZEL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HASAN TAKOLAR
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KADİR İŞLER
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUAMMER KUZUBAŞ
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MİTHAT AKYEL
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi CAN KARACA
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İSA AY
1 KP - Komünist Parti LEMAN ARDOĞAN
2 KP - Komünist Parti SELMA GÜNDÜZ
3 KP - Komünist Parti ALİ GÜLEL
4 KP - Komünist Parti TUĞRUL ŞİLLET
5 KP - Komünist Parti GÜLBAHAR ÇELİK
6 KP - Komünist Parti ALİ RIZA ELMAS
7 KP - Komünist Parti NERGİS ARICI
8 KP - Komünist Parti AYŞE VURAL
1 Millet - Millet Partisi MEHMET ATEŞ
2 Millet - Millet Partisi UĞUR ÖZDEMİR
3 Millet - Millet Partisi HAYRETTİN UYGUN
4 Millet - Millet Partisi NURETTİN ÇAKIROĞLU
5 Millet - Millet Partisi HÜSEYİN KİRİŞ
6 Millet - Millet Partisi HASİBE KORKMAZ
7 Millet - Millet Partisi FATMA YILDIZ
8 Millet - Millet Partisi SELBİNAZ KORKMAZ
1 SP - Saadet Partisi FETHULLAH ERBAŞ
2 SP - Saadet Partisi ŞAHİN YAĞAR
3 SP - Saadet Partisi MEHMET NECİP YAVUZER
4 SP - Saadet Partisi ZEYNEP KONAK
5 SP - Saadet Partisi SUAT KELEŞ
6 SP - Saadet Partisi SİYABENT POLAT
7 SP - Saadet Partisi AYŞE AKSONA
8 SP - Saadet Partisi MUSTAFA TERİM
1 Vatan - Vatan Partisi ALİ MERCAN
2 Vatan - Vatan Partisi HALİL HALİT TOKER
3 Vatan - Vatan Partisi İLYAS GÜMRÜKÇÜ
4 Vatan - Vatan Partisi YILMAZ ŞEKERBAY
5 Vatan - Vatan Partisi MEHMET CELALETTİN ERGİN
6 Vatan - Vatan Partisi ZÜHRE GENİŞEL
7 Vatan - Vatan Partisi ALİ KABALAY
8 Vatan - Vatan Partisi MUHAN ÖZGÜLLÜ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI