Toplam Sandık: 870
Açılan Sandık: 870
Kullanılan Oy: 231600
Geçerli Oy: 226976
Geçersiz Oy: 4624
Katılım: %89.96
Toplam Seçmen: 257450
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 109028 % 46.74
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 70131 % 30.07
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 41860 % 17.95
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 5242 % 2.25
5

SP - Saadet Partisi

0 1713 % 0.73
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 1446 % 0.62
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 847 % 0.36
8

Vatan - Vatan Partisi

0 558 % 0.24
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 459 % 0.2
10

DP - Demokrat Parti

0 455 % 0.2
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 412 % 0.18
12

KP - Komünist Parti

0 354 % 0.15
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 334 % 0.14
14

Millet - Millet Partisi

0 200 % 0.09
15

DYP - Doğru Yol Partisi

0 169 % 0.07

Uşak Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MEHMET ALTAYALİM TUNÇHÜSEYİN KESKİN
CHP
ÖZKAN YALIMALİ ERDOĞANHALİM UÇAR
MHP
DURMUŞ YILMAZGÖKHAN ÖZOĞULOĞUZ ÇAKMAK
HDP
CENGİZ GÜVENMEHMET ACEBEKELİF ŞAHSIN SIRLIOĞLU

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HALİL İBRAHİM ÇAKIN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEVGİ ÇELMELİ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NESRİN AÇIKGÖZ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi YALÇIN GÜMÜŞDEDE
2 BBP - Büyük Birlik Partisi DURMUŞ DEMİR
3 BBP - Büyük Birlik Partisi HİKMET ÇALIŞKAN
1 DP - Demokrat Parti İSMAİL TOPAL
2 DP - Demokrat Parti ŞABAN ŞAHİN
3 DP - Demokrat Parti HAYRİ DİKBAŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti HASAN HÜSEYİN ALÇILIOĞLU
2 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET ÖZDEMİRÇELİK
3 DSP - Demokratik Sol Parti ERBİL DEMİR
1 DYP - Doğru Yol Partisi YILDIZ KESEBİR
2 DYP - Doğru Yol Partisi AHMET BOZDEMİR
3 DYP - Doğru Yol Partisi SERAP SEZER
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EMİNE YEŞİM KART
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SAMİYE MENGÜTAY
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEBAHAT ÖZÇELİK
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BİRGÜL ULKA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SÜLEYMAN KOCA
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YUSUF PALA
1 KP - Komünist Parti SERBAY UMUT KABA
2 KP - Komünist Parti ZEKERİYA AKSU
3 KP - Komünist Parti YUNUS KUTLU
1 Millet - Millet Partisi MEHMET KARAÇAY
2 Millet - Millet Partisi ALİ İÇİN
3 Millet - Millet Partisi SEVGÜL TEKİN
1 SP - Saadet Partisi İBRAHİM DAĞGEZEN
2 SP - Saadet Partisi HİLMİ ÖZGÜL
3 SP - Saadet Partisi UĞUR TUNABOYLU
1 Vatan - Vatan Partisi NEVİDE KOCABIYIK
2 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA BÖLME
3 Vatan - Vatan Partisi NEŞE ÇAY
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI