Toplam Sandık: 3413
Açılan Sandık: 3413
Kullanılan Oy: 820385
Geçerli Oy: 800169
Geçersiz Oy: 20216
Katılım: %83.97
Toplam Seçmen: 976961
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

9 529191 % 64.35
2

HDP - Halkların Demokratik Partisi

3 232752 % 28.3
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 24716 % 3.01
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 23317 % 2.84
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 3446 % 0.42
6

SP - Saadet Partisi

0 3163 % 0.38
7

KP - Komünist Parti

0 1458 % 0.18
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1081 % 0.13
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 730 % 0.09
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 629 % 0.08
11

DP - Demokrat Parti

0 459 % 0.06
12

Vatan - Vatan Partisi

0 324 % 0.04
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 290 % 0.04
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 255 % 0.03
15

Millet - Millet Partisi

0 124 % 0.02

Şanlıurfa Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
FARUK ÇELİKMEHMET KASIM GÜLPINARHALİL ÖZCANAHMET EŞREF FAKIBABAMEHMET ALİ CEVHERİMEHMET AKYÜREKİBRAHİM HALİL YILDIZMAHMUT KAÇARKEMALETTİN YILMAZTEKİNABDURRAHMAN NÜVİT YETKİNMEHMET FATİH AKSOYMEHMET ARKAN
HDP
OSMAN BAYDEMİRDİLEK ÖCALANİBRAHİM AYHANLEYLA GÜVENZİYA ÇALIŞKANFERİDUN YAZARYUSUF GEÇGELİBRAHİM OVABEYLİHEDLE OĞURHACİRE AKSOYYUSUF YETİMGÜLCAN AVCI
CHP
MEHMET VEDAT MELİKALİ ERSÖZSEDAT SAĞIRHALE SORANAKİLE YEKTAŞMEHMET RECAİ ÜSTÜNDAĞMURAT YAZARFERİT ÖNCELMEHMET FARUK GÖKKANMAHMUT HAN ŞAHİNALİ KURTKEMAL EŞSİZ
MHP
İBRAHİM ÖZYAVUZHASAN OĞULMEHMET EMİN DİNDAROĞLUMUHAMMET EMİN MISIRİBRAHİM MELYALÇIN YALÇINKAYAMERYEM BAĞMANCIMEHMET BARUTÇUCAN HALİL ÇİZMECİOĞLUHASAN TOPALGÜNGÖR ÖDEMİŞ ÇARKCIAYDIN AKALIN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUZAFER YAĞMUR
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET KİRİŞÇİ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İZZETTİN ÇAY
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NADİR AYKAÇ
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET RASTGELDİ
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ALİ İHSAN YILMAZ
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KADİR DEMİRCİ
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLAY KIRCELLİ
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET ALİ TÜRKCAN
10 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEYDİ AHMET KARACA
11 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EMİNE ÖZTÜRK
12 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi LEYLA FİDAN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi FUAT RİŞVANLI
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖMER KAPLAN
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET KESEROĞLU
4 BBP - Büyük Birlik Partisi HASAN ÖZALP
5 BBP - Büyük Birlik Partisi AHMET ERİK
6 BBP - Büyük Birlik Partisi AHMET ÇANKAYA
7 BBP - Büyük Birlik Partisi HALİL GÜMER
8 BBP - Büyük Birlik Partisi FERHAT TANBURACI
9 BBP - Büyük Birlik Partisi ALİ TARKUN
10 BBP - Büyük Birlik Partisi RAMAZAN EMRE
11 BBP - Büyük Birlik Partisi TEKİN ÖZMEN
12 BBP - Büyük Birlik Partisi MÜSLÜM KARAKURT
1 DP - Demokrat Parti ÖMER FARUK DAĞ
2 DP - Demokrat Parti ORHAN ŞULUL
3 DP - Demokrat Parti MEHMET CAN ÜÇLÜ
4 DP - Demokrat Parti İSMAİL BUCAK
5 DP - Demokrat Parti MUSTAFA DEMİRKAN
6 DP - Demokrat Parti Ş. MÜSLÜM DERİCİ
7 DP - Demokrat Parti SALİH AVŞAR
8 DP - Demokrat Parti İBRAHİM HALİL DAŞKESEN
9 DP - Demokrat Parti MİTAT BULUT
10 DP - Demokrat Parti MEHMET SİNAN KAYA
11 DP - Demokrat Parti CELAL KILIÇ
12 DP - Demokrat Parti OSMAN ASLAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM SARAÇ
2 DSP - Demokratik Sol Parti FATMA KIRMIZI
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET EMİN TAŞ
4 DSP - Demokratik Sol Parti ÖMER FARUK ALMAS
5 DSP - Demokratik Sol Parti NETİCE KAYA
6 DSP - Demokratik Sol Parti NUR DURAK
7 DSP - Demokratik Sol Parti NABİ KORKUNÇ
8 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA ÖLMEZ
9 DSP - Demokratik Sol Parti KENAN KAYA
10 DSP - Demokratik Sol Parti ÖMER MALKOÇ
11 DSP - Demokratik Sol Parti AYDIN UZUN
12 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET ÇİLOĞLU
1 DYP - Doğru Yol Partisi AYFER TUNÇALP
2 DYP - Doğru Yol Partisi ADEM ERDEM
3 DYP - Doğru Yol Partisi ARZU AĞAR
4 DYP - Doğru Yol Partisi AYFER ŞAHİN
5 DYP - Doğru Yol Partisi AYDIN BİNGÖL
6 DYP - Doğru Yol Partisi AHMET GÜRSEL GEYİKÇİ
7 DYP - Doğru Yol Partisi ÇİDEM BEYDOĞAN
8 DYP - Doğru Yol Partisi BÜŞRA YÜRÜRDURMAZ
9 DYP - Doğru Yol Partisi BAHAR SÜMERKENT
10 DYP - Doğru Yol Partisi CAFER TELLİ
11 DYP - Doğru Yol Partisi EMİN ALİ OTAL
12 DYP - Doğru Yol Partisi EROL BAYAR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ALAEDDİN ARAS
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AYŞEN ÇELEN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YASEMİN AKÇAN
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BEKİR IŞIK
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET BAYBOĞAN
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HÜSEYİN KAYGALAK
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EMİN DOĞAN
8 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET KURŞUN
9 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET ERDOĞAN
10 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEÇGÜL DAĞCI
11 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HÜSNİYE DÜZGÜN
12 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÜLÜZAR KEŞTAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RÜKİYE ÖNCEL
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HÜSEYİN FAKİOĞLU
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ ÖZÇELİK
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi CİHAN ÇAKIR
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YEŞİM KUŞCU
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERSİN DEMİR
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NAZİKE KILIÇASLAN
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EMİNE ÇELİK
9 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KORAY GİRGİN
10 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DENİZ ÜNVER
11 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EMİNE OLKUN
12 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AZİZ GENÇER
1 KP - Komünist Parti SELİN ASKER
2 KP - Komünist Parti MEHMET KARAKUZU
3 KP - Komünist Parti YETER KIRKIZ
4 KP - Komünist Parti HAVVA AYDIN
5 KP - Komünist Parti ALİ AYAZ
6 KP - Komünist Parti OYA BOĞATARKAN
7 KP - Komünist Parti ILGIT TEYHANİ
8 KP - Komünist Parti BASRİ ÇETİN
9 KP - Komünist Parti YEŞİM KARAYİĞİT
10 KP - Komünist Parti MELTEM EZGİ DURGUN
11 KP - Komünist Parti MURAT BARIŞ KAVRUKKOCA
12 KP - Komünist Parti CEM TAYLAN ERDEN
1 Millet - Millet Partisi MUHAMMET BEKİR İNCEARIK
2 Millet - Millet Partisi MAHMUT EMRULLAH
3 Millet - Millet Partisi SEYHAN YILDIRIM
4 Millet - Millet Partisi METİN DERTLİ
5 Millet - Millet Partisi MEHMET AKAN
6 Millet - Millet Partisi MUHARREM SEYHAN
7 Millet - Millet Partisi SEYDİ ATEŞ
8 Millet - Millet Partisi ÜLGER İNCEARIK
9 Millet - Millet Partisi ALİ OSMAN TANRİVEREN
10 Millet - Millet Partisi ALİ TEKİN
11 Millet - Millet Partisi HACİ TUMAY
12 Millet - Millet Partisi MEHMET YAŞAR YAKICI
1 SP - Saadet Partisi OSMAN YILDIRIM
2 SP - Saadet Partisi YASİN KURT
3 SP - Saadet Partisi HACI KARADAŞ
4 SP - Saadet Partisi İBRAHİM CULFA
5 SP - Saadet Partisi ÇİĞDEM BAKIRCI
6 SP - Saadet Partisi TARIK ÇINAR
7 SP - Saadet Partisi FADIL YAĞLITAŞ
8 SP - Saadet Partisi MEHMET BAHRİOĞULLARI
9 SP - Saadet Partisi ALİ KAYA
10 SP - Saadet Partisi YILMAZ BAKİ
11 SP - Saadet Partisi VEDAT KEŞKÜŞ
12 SP - Saadet Partisi ALİ ÖZEL
1 Vatan - Vatan Partisi HALİL AKBAYIR
2 Vatan - Vatan Partisi ABDULLAH DENCİK
3 Vatan - Vatan Partisi SABRİ BİLGİN
4 Vatan - Vatan Partisi BİRSEN YILDIZBAŞ
5 Vatan - Vatan Partisi İBRAHİM TOLGA YAPICI
6 Vatan - Vatan Partisi BİRCAN ÖZDEMİR BULUT
7 Vatan - Vatan Partisi NURAY DEMİREL
8 Vatan - Vatan Partisi HASAN TAHSİN DURMUŞ
9 Vatan - Vatan Partisi MUZAFFER DALKIRAN
10 Vatan - Vatan Partisi ADNAN KURDİK
11 Vatan - Vatan Partisi ÖKKEŞ REMZİ GÜNEŞ
12 Vatan - Vatan Partisi GÜNSEL BOZKURT
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI