Toplam Sandık: 1631
Açılan Sandık: 1631
Kullanılan Oy: 360514
Geçerli Oy: 356238
Geçersiz Oy: 4276
Katılım: %87.57
Toplam Seçmen: 411684
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

4 217680 % 59.46
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 80701 % 22.04
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 53673 % 14.66
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 4376 % 1.2
5

SP - Saadet Partisi

0 3321 % 0.91
6

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 2281 % 0.62
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1068 % 0.29
8

DP - Demokrat Parti

0 690 % 0.19
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 661 % 0.18
10

Vatan - Vatan Partisi

0 590 % 0.16
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 355 % 0.1
12

KP - Komünist Parti

0 198 % 0.05
13

DSP - Demokratik Sol Parti

0 193 % 0.05
14

Millet - Millet Partisi

0 165 % 0.05
15

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 142 % 0.04

Tokat Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
COŞKUN ÇAKIRZEYİD ASLANCELİL GÖÇERYUSUF BEYAZITMUSTAFA ARSLAN
CHP
KADİM DURMAZMELİH YARDIMCIHÜSEYİN TUNÇŞAFAK BAYINDIRTAHİR YILDIRIM
MHP
ABDURRAHMAN BAŞKANMURAT POLATMUSTAFA AFŞIN ÜNVERDİAYHAN ÖZÇELİKÖMER SEMİH SARAÇOĞLU
HDP
MURAT TOPRAKİHSAN BAYRISATILMIŞ AVŞARGÜLCAN GÜMÜŞKADİR AKKAYA

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATMA MUMCUOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BEKİR ERGÜN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NAZIM ARICI
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET SORUT
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET YETİŞ
1 BBP - Büyük Birlik Partisi YAVUZ AYIK
2 BBP - Büyük Birlik Partisi OSMAN YAKAR
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MUAMMER ORHAN
4 BBP - Büyük Birlik Partisi FARUK BABUR
5 BBP - Büyük Birlik Partisi SEDAT ULUTAŞ
1 DP - Demokrat Parti ALİ ENGİN
2 DP - Demokrat Parti AHMET ÖZTÜRK
3 DP - Demokrat Parti CİHAT ERDOĞ
4 DP - Demokrat Parti İLHAN TRAK
5 DP - Demokrat Parti AKİF DEMİREL
1 DSP - Demokratik Sol Parti MURAT ALTUNDAĞ
2 DSP - Demokratik Sol Parti CELAL SAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti NURETTİN DEMİR
4 DSP - Demokratik Sol Parti AYSEL KOÇ
5 DSP - Demokratik Sol Parti METİN AVCULAR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NİGAR ÇANDIR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ÖMÜR ÇİÇEK
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ÖMER CANKARA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CEMAL ÖKMEN
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEDAT DEMİREL
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DÖNDÜ KAYGUSUZ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERDİNÇ BİN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi OSMAN BOZBALAK
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AYFER ADEKA
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜLENT SAY
1 KP - Komünist Parti BİLLUR OĞUZ
2 KP - Komünist Parti NURİYE YILDIZ
3 KP - Komünist Parti ÖZEN TORUN
4 KP - Komünist Parti MUSTAFA SUNGUR
5 KP - Komünist Parti EMİNE TURAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti OKTAY ÇİT
2 LDP - Liberal Demokrat Parti BAYRAM DENİZ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ERDOĞAN DEMİRYÜREK
4 LDP - Liberal Demokrat Parti ARSLAN DENİZ
5 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖMER DENİZ
1 Millet - Millet Partisi MUSTAFA YILMAZ
2 Millet - Millet Partisi ATANUR ÇELİK
3 Millet - Millet Partisi ABDURRAHMAN ŞİMŞEK
4 Millet - Millet Partisi MEHMET MUSTAFA GÖKÇE
5 Millet - Millet Partisi MUSTAFA ŞEKER
1 SP - Saadet Partisi NİZAMETTİN AYDIN
2 SP - Saadet Partisi RECAİ DEMİRYÜREK
3 SP - Saadet Partisi SADİ ARHAN
4 SP - Saadet Partisi MEHMET ŞAHİN
5 SP - Saadet Partisi NİHAT UTAŞ
1 Vatan - Vatan Partisi ŞAHİN BOZKURT
2 Vatan - Vatan Partisi MERYEM ESEN
3 Vatan - Vatan Partisi FARUK SÜKAN
4 Vatan - Vatan Partisi ALİ YÖNEL
5 Vatan - Vatan Partisi CEMİL ŞAHİN
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI