Toplam Sandık: 762
Açılan Sandık: 762
Kullanılan Oy: 127673
Geçerli Oy: 125643
Geçersiz Oy: 2030
Katılım: %82.45
Toplam Seçmen: 154851
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 73542 % 56.96
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 38539 % 29.85
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 11313 % 8.76
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 1636 % 1.27
5

SP - Saadet Partisi

0 948 % 0.73
6

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 679 % 0.53
7

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 671 % 0.52
8

Vatan - Vatan Partisi

0 422 % 0.33
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 282 % 0.22
10

DP - Demokrat Parti

0 254 % 0.2
11

KP - Komünist Parti

0 207 % 0.16
12

DSP - Demokratik Sol Parti

0 201 % 0.16
13

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 148 % 0.11
14

Millet - Millet Partisi

0 100 % 0.08
15

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 92 % 0.07
16

DYP - Doğru Yol Partisi

0 88 % 0.07

Sinop Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
NAZIM MAVİŞCENGİZ TOKMAK
CHP
BARIŞ KARADENİZTUGAY DİNCEL
MHP
ADEM ÇİLEKLEYLA BİLGİLİ
HDP
AYŞE GÜL KAFKASAYLA TOKMAK

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATMA AS
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYHAN KUL
1 BBP - Büyük Birlik Partisi GÜREL ASLAN
2 BBP - Büyük Birlik Partisi YÜKSEL YİĞİT
1 DP - Demokrat Parti MAHİR TOPCU
2 DP - Demokrat Parti NURGÜL ÜNAL
1 DSP - Demokratik Sol Parti DAVUT ÇALHAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti NECATİ YILDIRIM
1 DYP - Doğru Yol Partisi YAŞAR KANDEMİR ALPAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi FETULLAH AKGÜN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET NURİ ARSLANARGUN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERCAN ENGİN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ZİŞAN ÜLKÜDEN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM UÇAR
1 KP - Komünist Parti SİNA AKRAY
2 KP - Komünist Parti AYDA AKRAY
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ ÇAVUŞOĞLU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti AHMET EMİN ŞIK
1 Millet - Millet Partisi HALİL ERGÜN
2 Millet - Millet Partisi SENEM ZAİM
1 SP - Saadet Partisi HÜSEYİN CAVİT ÜÇÜNCÜOĞLU
2 SP - Saadet Partisi KAMİL EFE
1 Vatan - Vatan Partisi SEBAHATTİN CANİK
2 Vatan - Vatan Partisi HALİL İBRAHİM ARSLANBAŞ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI