Toplam Sandık: 679
Açılan Sandık: 679
Kullanılan Oy: 145261
Geçerli Oy: 139050
Geçersiz Oy: 6211
Katılım: %85.96
Toplam Seçmen: 168993
İlçeler
7 Haziran seçim sonuçları
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

2 82402 % 57.66
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 53291 % 37.29
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 2757 % 1.93
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 2258 % 1.58
5

BBP - Büyük Birlik Partisi

0 629 % 0.44
6

SP - Saadet Partisi

0 613 % 0.43
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 346 % 0.24
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 215 % 0.15
9

KP - Komünist Parti

0 98 % 0.07
10

Vatan - Vatan Partisi

0 63 % 0.04
11

DYP - Doğru Yol Partisi

0 55 % 0.04
12

DP - Demokrat Parti

0 51 % 0.04
13

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 48 % 0.03
14

DSP - Demokratik Sol Parti

0 37 % 0.03
15

Millet - Millet Partisi

0 32 % 0.02

Siirt Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
KADRİ YILDIRIMBESİME KONCAFATİH DALĞALI
AKP
YASİN AKTAYFEYZİ SEVGİLİLOKMAN ÖZCAN
CHP
CEMAL SİLAHÖZLEM GEDİZMEMET ALİ ENGİN KOYUNCU
MHP
ABDULLAH BAYRAMERHAN ÖZGENHAKAN YAKIŞAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SADIK VURAL
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi TEKİN KÜPELİ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUNUS DOĞAN
1 BBP - Büyük Birlik Partisi FAHRETTİN NAZLIER
2 BBP - Büyük Birlik Partisi ÖMER KAZAK
3 BBP - Büyük Birlik Partisi MEHMET ŞERİF EKMEN
1 DP - Demokrat Parti MURAT HÜDAVERDİGAR ÜÇOK
2 DP - Demokrat Parti İSMAİL YÜKSEL
3 DP - Demokrat Parti KAZIM BAŞKIRAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti FETHİ İLHAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti ERCAN AKSOY
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDIN TÜRKER
1 DYP - Doğru Yol Partisi HASAN GAZİ IŞIK
2 DYP - Doğru Yol Partisi TAYFUN BARLAS
3 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMED MERT ALPSAL
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EMİNE KALKAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHMUT EKMEN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi LOKMAN DEMİREL
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHRİBAN DAĞ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURİ ERDOĞAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BAKİ BAYINDIR
1 KP - Komünist Parti ALİ SEÇER
2 KP - Komünist Parti ONUR TUNÇ
3 KP - Komünist Parti FERDİ ÖZCAN DİLMEN
1 Millet - Millet Partisi İBRAHİM KORKMAZ
2 Millet - Millet Partisi ADEM KAYA
3 Millet - Millet Partisi HATİCE NERGİZCİLER
1 SP - Saadet Partisi ABDULLAH BİLGİLİ
2 SP - Saadet Partisi MUSTAFA AKÇELİK
3 SP - Saadet Partisi BARIŞ ÖZCAN
1 Vatan - Vatan Partisi ESRA ÇİMEN
2 Vatan - Vatan Partisi SAİT KARAHAN
3 Vatan - Vatan Partisi MEMETVELİ YEŞİLBAĞ
7 HAZİRAN SONUÇLARI
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI